אחרי שעות של שקט: חודש הירי לעבר יישובי הדרום

אחרי שש שעות של שקט - לפנות בוקר העירו האזעקות את תושבי אזור באר שבע והמועצה האזורית אשכול. שלוש רקטות נפלו בשטחים פתוחים ואחת יורטה. 10 פעילי טרור ועוד שלושה אזרחים נהרגו בתקיפות צה"ל מהאוויר

אחרי שעות של שקט חודש הירי לדרום (רויטרס)

מבצע "צוק איתן" - היום החמישי: לאחר מטחי הרקטות הכבדים שנורו אמש (ו') לעבר אשדוד, באר שבע וגוש דן, הלילה עבר בשקט יחסי עבור התושבים המתגוררים בטווח הירי. לעומת זאת, ברצועת עזה נמשכו גם הלילה מתקפות צה"ל ונהרסו בתיהם של בכירים בחמאס כמו גם מסגדים ומנהרות טרור. במהלך הלילה הותקפו יותר מ-60 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 04:00 הופר השקט שנשמר מאז אתמול בשעה 22:00, עם ירי של שלוש רקטות משטח רצועת עזה לכיוון באר שבע. אזעקה נשמעה בעיר וביישובים רבים באזור, כמו גם במועצה האזורית מרחבים. אחת מהרקטות שנורו יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ושתיים נוספות נפלו בשטחים פתוחים.

כשעה לאחר מכן נשמעה אזעקה ברחבי המועצה האזורית אשכול. מקום נפילת הרקטה אותר בשטח פתוח במועצה.

תקיפות צה"ל מתקרבות להניה - נהרס בית עוזרו האישי

כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי שני בני אדם נהרגו במהלך תקיפת צה"ל באזור בית לאהיה שבצפון רצועת עזה בשעות הבוקר המקודמות. על פי הדיווחים, במהלך התקיפה נפגע מטה איגוד הנכים האזורי, ונפצעו מספר בני אדם.

עוד דווח כי בהפצצה שנערכה הלילה באזור דיר אל-בלח נהרגו שני פעילי הזרוע הצבאית של חמאס, בעוד שבהפצצה אחרת בג'בליה נהרגו ארבעה פעילי הזרוע הצבאית של הג'יאהד האיסלאמי. בתקיפה הזו, טוענים הפלסטינים, נהרג גם נער בן 17, שאינו מעורב בפעילות הארגונים.

תקיפות צה"ל ברצועת עזה, ארכיון (AP)

בנוסף דיווחו כלי התקשורת הפלסטינים כי צה"ל תקף מן האוויר שורה של מבנים ברצועה, בהם מספר מסגדים ובתיהם של שני אישי מפתח בחמאס - יחיא סנוואר, מבכירי הזרוע הצבאית של הארגון, ועסאם דעאליס, עוזרו של איסמעיל הניה, לשעבר ראש ממשלת חמאס.

עוד דיווחו כי מטוסי חיל האוויר הפציצו במהלך הלילה גם מוצב של חמאס בחאן יונס, ומספר מנהרות טרור סמוך לגבול הרצועה עם מצרים. בעקבות תקיפות צה"ל עלה מספר ההרוגים בעזה ל-111 בני אדם מאז תחילת מבצע "צוק איתן".

על פי הודעת דובר צה"ל, במהלך הלילה סיכל צה"ל עשרה פעילי טרור, מתוכם שישה המעורבים בירי תלול-מסלול לעבר שטח מדינת ישראל.

חיסול פעילי חמאס בעזה, ארכיון (חדשות 2)

אמש: מטחים לעבר גוש דן, פגיעה ישירה בבית בבאר שבע

אמש סמוך לשעה 20:00, נשמעו אזעקות ברחבי הדרום בעקבות מטחי רקטות שנורו לעבר אשקלון, אשדוד ויישובי המועצה האזורית שדות נגב. ארבע רקטות שנורו לעבר העיר אשדוד יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ושתי רקטות נוספות נפלו בשטחים פתוחים.

פחות משעה לאחר מכן, שוב נשמעה אזעקה, הפעם תושבי תל אביב, חולון, בת ים ורמת גן נאלצו להיכנס למרחבים המוגנים. שתיים מן הרקטות שנורו לעבר גוש דן יורטו ורקטה נוספת נפלה, ככל הנראה, בשטח פתוח ומרוחק. בשעה 21:00 נורה מטח נוסף לעבר באר שבע - שלוש רקטות יורטו בהצלחה בעוד רקטה אחת פגעה בבית מגורים בעיר. כתוצאה מהפגיעה הישירה, נפצעה קשישה כבת 80 באורח בינוני.

זמן קצר לאחר מכן שוב נורו רקטות שיורטו מעל שמי חולון ובת ים. תושבי האזור דיווחו כי שמעו הדי פיצוצים חזקים. בתגובה, תקף צה"ל את עמדת השיגור ממנה בוצע הירי לעבר גוש דן והשמיד אותה.