הרמטכ"ל גנץ: עזה שוקעת לאסון, אנו מחכים לדרג המדיני

רא"ל גנץ מסכם את ארבעת הימים הראשונים של מבצע "צוק איתן". "בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפגוע בנו", אמר. "המבצע מביא תוצאות טובות". לדבריו, הכל מוכן לכניסה קרקעית - חוץ מאישור הדרג המדיני. משדר מיוחד‎

צה"ל ממשיך בתקיפות, הפלסטינים ממשיכים לשגר רקטות בכל הכוח והרמטכ"ל בני גנץ מדגיש בצהריים (ו') כי דבר לא עוצר אותם מלהמשיך הלאה למבצע קרקעי - למעט הנחיה מדינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדברים שאמר לתקשורת במהלך ביקור בבסיס האימונים שלח חטיבת הצנחנים הדגיש: "עזה הולכת ושוקעת לאסונה. הפעילות ההתקפית מהאוויר מצוינת ויש מודיעין שעובד. יש לנו מה לתקוף ונעצים התקיפה. טרם בא הקץ לכושר ההתקפי שלנו, הם מביניפם שעשו טעות גדולה".

לדבריו, הם צריכים לבחור אם עזה הולכת לרגיעה או לקטסטרופה ביטחונית: "המבצע הזה מביא תוצאות. בעזה עשו שגיאה בהחלטה לפעול ולנסות לפגוע בנו. עכשיו הם מבינים כי זאת הייתה טעות. אנחנו נמשיך במשימה כל עוד לא יאמר לנו אחרת. אנחנו גם מוכנים להרחיב אותו ככל שיידרש".

"צוק איתן" - עדכונים אחרים

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

הפלסטינים: שני הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה

"יש לנו עוד הרבה מה לתקוף"

באשר לדיווחים על כשל מודיעיני אמר גנץ: "הפעילות ההתקפית האווירית מצויינת, והמודיעין שלנו גם הוא מצוין ועובד. מערך ההגנה שלנו פרוס לכל אורך מדינת ישראל ופועל היטב. אנחנו מנהלים לחימה משולבת ויש לנו עוד הרבה מה לתקוף".

על רקע מטח הרקטות לתל אביב והרקטה שפגעה ישירות בבית באשכול, צה"ל ממשיך לפעול בעוצמה ברצועת עזה. הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בפגיעה במכונית באל בורייג' במרכז הרצועה. בצה"ל טרם התייחסו לדיווח.

תקיפה זו מצטרפת לעוד מאות תקיפות ביממה האחרונה, ו-1100 יעדי טרור מתחילת המבצע.

שרידי רקטה שיורטה בת"א

מטח רקטות לת"א וגוש דן

אזעקות רבות נשמעו סמך לשעה 10:40 בהרצליה, כפר שמריהו, רמת השרון, תל אביב, רמת השרון, בני ברק, רמת גן וגבעתיים. במקביל, מטח של רקטות נורה לאזור הדרום ואזעקות נשמעו באזור אשדוד ובערים ויישובים נוספים בשפלה. מערכת כיפת ברזל ירטה שלוש רקטות מעל אזור גוש דן. במקביל, רקטה פגעה ישירות בבית המועצה האזורית אשכול. בני המשפחה שהיו בממ"ד לא נפגעו.

אזרחים בתל אביב דיווחו למשטרה על רסיסים שנפלו בת"א במספר מקומות ונזק נגרם למבנה בעיר. בין היתר נזק רב נגרם לבית כנסת בעיר. סמדר, שהייתה במסעדה מול בית הכנסת אמרה שבתום האזעקה היא שמעה רעש חזק. "ראיתי נפל טיל יורד, וצעקתי 'נפל פה טיל' ונכנסתי מאוד ללחץ, ביקשתי שיזמינו משטרה ופיקוד העורף הגיעו מהר וחיבקו אותי כי ממש נבהלתי. אי אפשר לתאר כמה נבהלתי. לא יכולה לתאר את עוצמת הפחד".

לא ידוע על נפגעים וצה"ל תקף את המשגר ממנו נורו הטילים. במקביל, בחמאס אמרו כי שיגרו ארבע רקטות M75 לעבר נתב"ג. ‎

 

הפגיעה במיכלית באשדוד (משטרת ישראל)

 

אשדוד: פגיעה במיכלית בתחנת דלק

רקטה נפלה הבוקר בלב תחנת הדלק המוכרת בעיר והביאה לנפגעים ולנזק רב מאוד במקום. בן 61 מוגבל פיזית נפצע קשה לאחר שלא הצליח לצאת מהרכב בזמן האזעקה. שבעה בני אדם נוספים נפצעו קל ופונו לבית החולים. המכוניות שחנו בסמוך לתחנת הדלק ספגו את הפגיעה הקשה ביותר. כוחות החילוץ פינו את המכוניות ומכלית דלק ריקה הובאה למקום כדי לרוקן את המיכלית שנפגעה מחשש להתלקחות.

נהג המכלית אשר דרעי סיפר כי לפני האזעקה חיבר את המכלית, והדלק התחיל לזרום. "פתאום שמעתי אזעקה וסגרתי את הברזים ורצתי למרחב מוגן", שחזר. "עוד לא הגעתי למרחב המוגן ונפל הטיל. לדעתי נמנע כאן אסון גדול. לא ישברו אותנו".

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי שהגיע למקום אמר שמדובר בזירה נפיצה ביותר עם חומרים דליקים רבים. "הייתה פה אפשרות של פגיעה ממשית בחיי אדם בגלל הריכוז הקטן של האנשים שהיו כאן", אמר. "כולם הצילו פה חיים ופינינו את האזור תוך זמן קצר".

תקיפת המשטרה הימית של חמאס (דובר צה"ל)

צה"ל תקף את המשטרה הימית של חמאס

צה"ל הפציץ במהלך היממה האחרונה כ-210 יעדי טרור ברצועת עזה - ועד מתחילת המבצע הותקפו 1100 יעדי טרור. בצה"ל שחררו הבוקר תיעוד מהפצצת מוצב המשטרה הימית של החמאס בסודאניה.

בין היעדים שהותקפו הלילה: משגרים של רקטות ארוכות טווח, מתקנים ממשלתיים המשמשים את חמאס, מנהרות התקפיות ומנהרות הברחה, צינורות הברחת דלק, מתחמים צבאיים ומחנות אימונים, תשתיות תקשורת, מטרות של מערך ההגנה האווירית של חמאס, ומשגרים מוטמנים.

בנוסף, צה"ל תקף מצבור רקטות המוסתר בתוך קומה בבניין בבית ספר במרכז הרצועה. על פי הודעת דובר צה"ל הותקפו גם בתיהם של פעילי טרור בכירים אשר שימשו כתשתיות פיקוד ושליטה של הארגון. כך למשל הותקף ביתו של עטיה אבו נקירה, יליד 76', בכיר חמאס המפקד על הכוחות ברפיח.