הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

אחת הרקטות שנורו במטח אל הדרום בצהריים פגעה ישירות בבית. בור נפער במרכז המטבח ונזק רב נגרם. המשפחה שהתה במרחב המוגן. בעל הבית: "הבנו מהרעש שזה קרוב". משדר מיוחד

פיצוץ הרקטה סמוך לשעה 13:00 באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול ממחיש עד כמה חשוב להישמע להוראות פיקוד העורף. בני זוג מאחד היישובים ניצלו כולם ולא נפגעו כי נכנס לממ"ד, בזמן שביתם נפגע קשות מרקטה שפגעה ישירות בביתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד מביתם, ניתן לראות איך הרקטה חדרה לבית דרך הגג ופגעה ישירות ברצפת המטבח ופערה שם בור. "עברנו חוויה לא נעימה אבל אנחנו בסדר גמור", אמר אב המשפחה יהודה. "שמענו רקטה שמתפוצצת והבנו שזה קרוב. היה המון אבק ויצאנו החוצה אפילו מבלי לראות מה קרה בבית". לדבריו, הם לא הבינו ישר עם הפיצוץ כי הרקטה נפלה ישירות על ביתם.

בשל האירוע הוא ורעייתו הגיעו לבית שכנתו בתיה אונר - גם היא שמעה את הפיצוץ ונכנסה מיד לממ"ד. "שמענו פיצוץ חזק מאוד והבנו שהוא קרוב אלינו", אמרה.

"צוק איתן" - עדכונים אחרים

הרמטכ"ל: עזה שוקעת לאסון

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הפלסטינים: שני הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה

הנזק בבית (דוברות מועצה אזורית אשכול)

אתמול נפלו בשטח המועצה האזורית אשכול כ- 33 רקטות. רובם בשטחים פתוחים כאשר חלקם גרמו לשריפות שכובו על ידי לוחמי האש. באחד הישובים היתה פגיעה בכביש. אמש גם נפגעו חיילים באחד הבסיסים שבשטח המועצה והם פונו לטיפול בסורוקה.

"הימים האחרונים מתאפיינים בנוכחות גבוהה במערכת החינוך", אמר ראש המועצה חיים ילין. "אמנם יש הרבה תושבים שבחרו לצאת להתרעננות והתאווררות מחוץ למועצה אך רוב התושבים שנמצאים באשכול ממשיכים לשלוח את הילדים למערכת החינוך וממשיכים את שגרת חייהם. עובדי החינוך מקבלים אותם ומעסיקים אותם בפעילויות וזה תענוג לראות את הילדים שמחים, צוחקים ומתרוצצים ביחד".