"הקש בגג": כך נראה נוהל אזהרת התושבים בעזה

על מנת לצמצם את הפגיעה בחפים מפשע בצה"ל משתמשים בנוהל מיוחד: יורים ליד הבית, ממתינים עוד כדקה להימלטות הדיירים, ואז פוגעים בו. אתמול זה קרה בביתו של ראש המערך הרקטי של חמאס שחיסולו נכשל. צפו

כלי תקשורת פלסטינים הפיצו היום (ו') סרטון שמתעד את נוהל האזהרה לתושבים הפלסטינים לפני הפצצות מבנים. בסרטון נראה טיל האזהרה שכוחות צה"ל ירו אתמול סמוך לביתו של ראש מערך הרקטות של חמאס איימן סיאם, שניסיון חיסולו אמש בעזה נכשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ניתן לראות את הטיל נורה ממש סמוך לבית שהיה היעד כדי להזהיר את יושביו. אחרי כ-50 שניות לאחר מכן הבית מופגז מהאוויר ונהרס כליל.

בצה"ל משתדלים להזהיר את התושבים בעזה ככל שניתן כשביתם הופך למטרה בדרכים מגוונות. מלבד שיגור טיל אזהרה, לעיתים מתקשרים לתושבי הבית ובמקרים נוספים מטילים כרוזים על אזור שלם. המטרה היא לגרום לכמה שפחות נפגעים חפים מפשע במבצע.

אתמול בצהריים דווח תחילה כי סיאם חוסל בניסיון ההתנקשות בו, אך בחמאס הכחישו את הדיווח וטענו כי הוא לא היה ברכב שהופצץ. בצה"ל הודו כי החיסול נכשל. אם החיסול היה מצליח, זו הייתה הפגיעה באישיות הבכירה ביותר בחמאס מאז חיסול אחמד ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של הארגון לפני כשנתיים. גם ניסיון הפגיעה בו בביתו נכשל, כפי שנראה בסרטון, כי לא היה במקום.