תושב עזה תוהה: "למה הורגים את כל דיירי הבניין כדי לחסל בן אדם אחד?"

כמעט 80 הרוגים סופרים בשעות האחרונות ברצועת עזה מתקיפות צה"ל, לפחות 14 מהם מתחת לגיל 16. התושבים כבר מורגלים למראות ההרס ולפחד, וכך נערכים נפשית לפעולה קרקעית. כך זה נראה משם

היום הרביעי למבצע "צוק איתן" מורגש היטב בשטחים נרחבים של ישראל שסופגים רקטות - אבל גם בעזה רחוק מלהיות שקט. על פי דיווחים פלסטינים, לפחות 78 בני אדם נהרגו בשעות האחרונות ברצועה מאש צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד שהזרועות הצבאיות של ארגוני הטרור השונים יורים לעבר ישראל, תושבי עזה חיים במציאות בלתי נסבלת. מהמידע שמגיע מעזה עולה שרוב הנפגעים הם אזרחים. על פי הדיווחים, בין ההרוגים לפחות 14 שהם בני פחות מ-16.

"היהודים אומרים שהם נלחמים בחמאס ובחמושים, אבל כל הגופות שאנחנו רואים הן גופות של נשים וילדים", אומר חאלד עלי, נהג מונית בן 45 מהרצועה.

עזה מופגזת (רויטרס)

תושבים ברצועה אומרים שהם כבר רגילים למבצעים כאלה של ישראל. "ראינו מה קרה ב-2012 (עמוד ענן), ב-2006 (עופרת יצוקה) - אנחנו מכירים את זה", אומר זיאד, תושב הרצועה שנמצאת במלחמה בזמן צום הרמדאן. לידו יושב חברו פאהד אל דלי. "למה הם הורגים את כל דיירי הבניין כדי לחסל בן אדם אחד?", תוהה אל דלי.

צה"ל מנסה להימנע מפגיעה בחפים מפשע. לפני התקיפות הוא מטיל כרוזים ומשדר הודעות אזהרה לתושבים. וברקע נשמעים גם בעזה הדיבורים על אפשרות של כניסה קרקעית ישראלית לעזה.