הוסר החשש לחדירה באזור אילת

כוחות ביטחון גדולים הוזרמו אל אזור מפרץ אילת בעקבות חשש לחדירת מחבלים. סריקות נערכו ואזור מסוים הוכרז כשטח צבאי סגור. זמן קצר לאחר מכן הוסר החשש

כוחות הביטחון מסיירים באילת

לאחר דקות מתוחות באזור אילת, הכריזו הלילה (ו') כוחות הביטחון כי הוסר החשש לחדירת מחבלים סמוך לגבול מצרים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי ביטחון ציינו מוקדם יותר כי אמנם מדובר בזירה מרוחקת במעט מן האזור התיירותי של העיר, אבל עדיין מספיק קרובה לעיר כדי שהפעילות שם תהיה נמרצת ומאומצת, על מנת לנסות ולשבש ניסיונות של חמאס להוציא פיגוע אל הפועל. 

הגורמים הוסיפו כי לאורך כל הימים האחרונים ישנו חשש שחמאס ינסה להוציא לפועל פיגוע ראווה, לאו דווקא באזור עוטף עזה, נוכח הקושי של הארגון להוציא לפועל פעולות מסוג זה. לכן, מערכת הביטחון הייתה בדריכות גבוהה גם באזור אילת.

בטרם הוכרז על סיום האירוע, פינו כוחות משטרת מרחב אילת את רצועת החוף מאזרחים וחסמו את תנועת הרכבים בציר הדרומי בעיר, ממלון מרידיאן לטאבה. המשטרה הנחתה את המלונות הדרומיים שלא לאפשר יציאת אורחים מהמלון ואבטחה מוגברת בכניסה למלונות. בשלב זה הצבא מטפל באירוע.

חיסול המחבלים בזיקים

השבוע: חמישה מחבלים חוסלו בזיקים

ביום שלישי האחרון, חמישה מחבלים ניסו לחדור לשטח קיבוץ זיקים שבמועצה האזורית חוף אשקלון. המחבלים, שחדרו לשטח ישראל מהים, נתקלו בכוח של חיילי גבעתי שהיה במקום שירה בהם - והרג אותם לאחר שהתנהלו חילופי אש. חייל צה"ל נפצע קל באירוע.

על המחבלים נמצאו הרבה מאוד אמצעי לחימה, בהם טילי אר.פי.ג'י, מטענים ורימוני יד. ככל הנראה שהחולייה ניסתה לבצע פיגוע משמעותי כנגד כוח צה"ל במקום או נגד תושבי המקום. במקום נערכו סריקות על מנת לשלול הימצאותם של מחבלים נוספים באזור.