נתניהו: "לפנינו מערכה קשה,מורכבת ומסובכת"

בתום ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני התייחס ראש הממשלה להמשך מבצע "צוק איתן": "היכינו בחמאס ובבני הטרור באופן קשה וככל שתימשך המערכה אנחנו נעמיק את הפגיעה בהם". יעלון: "נמשיך בפעולה עד אשר נגיע לתוצאה הדרושה - הפסקת הירי"

בדרך לפעולה קרקעית? בסיום ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני התייחסו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ להמשך מבצע "צוק איתן". "עד כה המערכה מתקדמת כמתוכנן, אבל מצפים לנו עוד שלבים בהמשך", אמר נתניהו. "היכינו בחמאס ובבני הטרור באופן קשה וככל שתימשך המערכה - נעמיק את הפגיעה בהם". הוא הדגיש כי "לפנינו עוד מערכה קשה, מורכבת ומסובכת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החוסן האזרחי הוא נדבך מרכזי ביכולת שלנו להמשיך בפעולה עד שנשלים את המלאכה להשיב את השקט והביטחון לערי ישראל", הדגיש נתניהו. "הדבר הכי החשוב ביותר עבורי, עבור כולנו, הוא לשמור על חיי כל אזרחי ישראל ולשם המטרה הזאת כולנו פועלים ביחד".

טנקים של צה"ל סמוך לרצועה

שר הביטחון יעלון אמר כי "מאות מטרות הושמדו, ביניהן בתי פעילים, מוסדות שלטון, משגרים, רקטות ואמצעי לחימה אחרים. עשרות מחבלים נהרגו ואנחנו נמשיך להכות בחמאס ולגבות ממנו מחיר כבד על כל מה שהוא עשה ועושה בימים האחרונים. נמשיך בפעולה עד אשר נגיע לתוצאה הדרושה - הפסקת הירי, הסרת האיומים מעל אזרחי וחיילי מדינת ישראל".

לדברים הצטרף גם הרמטכ"ל גנץ: "נתקוף בכל מקום שבו נידרש לתקוף, נגן בכל מקום שבו נדרש להגן ונעשה זאת בכל שיטה, בהגנה, בהתקפה, באוויר, בים, ביבשה. נמצה את כל היכולות שלנו מבחינת מודיעין ומערכות שליטה, בקרה, לוגיסטיקה וניתן את המענה הנדרש".

אבו מאזן: "ישראל בדרך לפעולה קרקעית"; אלוף פיקוד הדרום: "ערוכים להרחבת הפעולה"

מוקדם יותר היום, עוד בטרם יצאה הודעה רשמית מהקבינט המדיני-ביטחוני, אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי "ישראל בדרך לפעולה קרקעית ברצועת עזה". לדברים אין אישור מכל מקור ישראלי. עוד קודם לכן קיבלו אלפי תושבים במזרחה ודרומה של הרצועה שיחות טלפון ומסרונים שבהם נאמר להם לעזוב את בתיהם ולנוע מערבה לאזור החוף.

ככל הנראה, תכלית ההודעות היא פינוי והנעה החוצה של תושבים שמוגדרים "בלתי מעורבים" כדי לאפשר אולי כניסה קרקעית של צה"ל לאזורים האלה - מרביתם מרחבי שיגור.

"ערוכים להרחבת הפעולה". תורג'מן

מפקד פיקוד דרום, אלוף סמי תורג'מן התייחס אחר הצהריים למערכה הצבאית נגד חמאס ברצועת עזה. "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה לממדים נוספים", אמר תורג'מן בתדרוך לעיתונאים. "התכניות הוכנו והכוחות ערוכים ומוכנים".