שומר על הבית במילואים: "כולם ברעל, המשפחה דואגת לי"

אנשי מילואים רבים גויסו למבצע "צוק איתן" – חלק מהם נשלחו להחליף את הכוחות הסדירים בגזרות, ואחרים נשלחו הישר לגבול רצועת עזה. בר מקיבוץ ארז נשאר בגזרת מגוריו: "כולנו מוכנים". טל מגבעתיים השאיר את אשתו בבית: "היא שמחה יש לה זמן פנוי עכשיו". שוחחנו עם המילואימניקים

קרוב לבית. בר שוקרון (באדיבות המצולם)

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר השבוע לצה"ל לגייס במידת הצורך עד 40 אלף חיילי מילואים, ורבים כבר קיבלו צווי שמונה והגיעו לבסיסים. חלקם מחליפים בגזרות השונות את לוחמי החי"ר הסדירים, אחרים כבר הוצבו סמוך לגבול הרצועה וחלק גויסו למערכי הלוגיסטיקה, הרפואה ופיקוד העורף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמ"ר במיל' בר שוקרון (24) מתגורר בקיבוץ ארז שנמצא בצפון מערב הנגב וזומן שלשום למילואים בגדוד הסיור של חטיבת הנח"ל. "אני ממש מרגיש שאני שומר על הבית, המשפחה שלי נשארה בקיבוץ ואני דואג להם והם לי", הוא סיפר הבוקר לחדשות 2 Online, במהלך הכנות לאפשרות של כניסה קרקעית.

לדבריו, המוטיבציה של אנשי המילואים בשטח היא גדולה מאוד ו"כולם ברעל". "כולם פה יודעים את העבודה ויש לנו צבא חזק, ופשוט צריך לתת לצה"ל לנצח", הוא ציין. שוקרון, שהשתחרר רק לפני שלוש שנים מצה"ל אך התאמן במהלך התקופה, לא יודע כמו כולנו אם תהייה לבסוף כניסה קרקעית לרצועה. "אני רוצה שזה ייגמר כמה שיותר מהר ולא מחרחר מלחמה", סיכם.

סלפי של מילואים. טל בן דוד (באדיבות המצולם)

פעם ראשונה שקיבלתי צו 8

סרן במילואים טל בן דוד (36) מגבעתיים השאיר מאחוריו את אשתו ויצא לדרום לאחר שגויס אמש. הוא משרת במילואים בפלוגה של חיל הרפואה שמפנה פצועים ומקווה כי הם לא יצטרכו להגיע למצב הזה.

"יש 100% היענות מצד אנשי המילואים וכולם פה עם מוטיבציה גבוהה ומחפשים לתרום ולתת מעצמם", הוא סיפר. באזרחות הוא מספק תמיכה קלינית לניתוחים. עכשיו הוא זומן לשירות ללא הגבלת זמן, בלי לדעת מתי מתי הוא יוכל לחזור לעבודה.

"האישה קיבלה את זה בתחושות מעורבות - שמחה שיש לה זמן פנוי, מצד שני זה גם עצוב", המשיך. "הפעם אחרונה שעשיתי מילואים הייתה לפני שנה וחצי בתרגיל. זו פעם ראשונה שקיבלתי צו".

חיילים מחוץ לרצועה (רויטרס)

האישה דואגת ולחוצה

ש' בן 36 מהשרון גויס אתמול בלילה למילואים בגדוד חי"ר. הוא וחבריו נקראו לרמת הגולן, להחליף את לוחמי הסדיר שירדו לגזרת עזה. בניגוד לבן דוד ושוקרון, הוא מרגיש דווקא שהמוטיבציה נמוכה יותר מבעבר. "במלחמת לבנון השנייה ההיענות הייתה גבוהה יותר ועכשיו אנשים לוקחים יותר את הזמן ואני רואה פחות מוטיבציה יחסית", הוא אומר. "יש כאלה שזומנו אתמול ועד עכשיו לא הגיעו".

מאחוריו הוא השאיר את אשתו ושלושת הבנות שלו בגילאי שנתיים, 4 ו-6. "הילדים שלי קטנים ולא מבינים לאן הלכתי", אמר. "לעומתם, אישתי דואגת ולחוצה וצריכה לדאוג לבד לילדים בחופש הגדול וזה קשה".

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז התייחס לנושא המילואים ואמר כי גויסו רבים שיחליפו את הלוחמים הסדירים. "אנחנו מכינים את היחידות הקרקעיות", הסביר את המצב הבוקר. "במידה ונצטרך להפעיל אותן - נעשה גם את זה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv