3 פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו בדרך לשיגור רקטות

לאחר שהירי מרצועת עזה נמשך, פעל חיל האוויר ותקף למעלה מ-100 יעדי טרור, בהם מוסדות שלטון בעיר עזה, ברפיח ובדיר אל בלאח. שלושה פעילי טרור הותקפו מהאוויר בדרכם לשיגור, ופונו לבית חולים פלסטיני שם נקבע מותם

ביום השלישי למבצע "צוק איתן", חיל האוויר תקף פעילי טרור עם שחר: שלושה פעילי ג'יהאד אסלאמי שעסקו בייצור רקטות חוסלו בשעה שנסעו בתוך העיר עזה הבוקר (ה'). השלושה, שנפגעו לאחר פעילות משולבת של צה"ל והשב"כ, פונו על ידי גורמי רפואה פלסטינים לבית החולים "שיפא" בעקבות הפיצוץ, שם נקבע מותם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פלוגת ירושלים של הג'יהאד האסלאמי פרסמה הספד רשמי לשלושת הפעילים שנהרגו בפיצוץ במרכז העיר. על פי הארגון, השלושה הם: בהא אבו-לל, סאלם קנדיל ועמר סיומי, והארגון הודיע כי לא יבליג על הרג השהידים. 

בנוסף, בוצע הבוקר סיכול נוסף של פעיל טרור בצפון הרצועה: שני פעילי חמאס שהיו מעורבים בירי הרקטות בג'בליה בצפון הרצועה הותקפו בזמן שיצאו מבניין. זוהתה פגיעה באחד מהם.

בסרטונים מתקיפות צה"ל שפורסמו היום נראה חיסול של פעילים בזמן שעסקו בשיגור רקטות לשטח ישראל. באחד הסרטונים הם נראים משגרים את הרקטה - ומיד מופצצים ומחוסלים מן האוויר. בסרטון נוסף נראית תקיפה של בית מפקד חטיבת רפיח, אחמד מצרי, ממנו שוגרו רקטות לבאר שבע. בסרטון נוסף מתועדת הפצצה של מנהרה התקפית בצפון הרצועה וההרס הרב שבעקבות התקיפה.

צה"ל תקף מעל 100 מטרות מאז שעות הלילה

החל מחצות, תקף חיל האוויר במסגרת היממה השלישית ל"צוק איתן" לפחות 108 מטרות ברצועת עזה, גם בצפונה וגם בדרומה. בשעות הבוקר התמקדה התקיפה בסמלי שלטון חמאס ברצועה - בנייני ממשל בעיר עזה עצמה, בהם בניין משרד הפנים והבית של מושל עזה. תקיפות נוספות של חיל האוויר אירעו באזור החוף ובסג'עייה. בין היעדים במהלך הלילה היו מחנה של הכוחות המיוחדים של חמאס דרומית לעזה, מפקדת המשטרה הימית ברפיח, המטה לביטחון פנים בעזה ומשרדי המשטרה הפלסטינית בחאן יונס , שמשמשים את אנשי חמאס.

בצה"ל מנסים להמשיך בלחץ על חמאס, למרות שמספר התקיפות והיעדים היה נמוך בהשוואה ללילות הקודמים. ביממה האחרונה ביצע צה"ל 322 תקיפות, משגרים מוטמנים (217 תקיפות) ומנהרות (58 יעדים). כמו כן בוצעו 46 תקיפות בבתי בכירי חמאס, המכונות "הקש בגג", לצד הפגזות במחסני אמל"ח ואמצעי תצפית. מתחילת המבצע בוצעו 785 תקיפות.

הפלסטינים מדווחים: 13 הרוגים, חמישה מהם ילדים

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס בהמשך היום על מנת לדון באירועים באזור עזה, ומזכ"ל האו"ם הודיע כי בכוונתו לפעול יחד עם מצרים ומדינות נוספות ליישום הבנות הפסקות האש שהושגו בין ישראל חמאס לאחר מבצע "עמוד ענן" ב-2012.

גורמי רפואה פלסטינים דיווחו כי שבעה בני אדם נהרגו בתקיפות אוויריות על שני בתים בחאן יונס - חמישה מהם ילדים. קודם לכן דיווחו אותם גורמים כי שישה בני אדם נהרגו במתקפה בחוף הים של עזה סמוך לחאן יונס, והתקשורת הפלסטינית טענה כי מותם נגרם מירי של חיל הים. טרם התברר מה השיוך הארגוני של ההרוגים, ולא התקבל אישור מצה"ל לדברים.

קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי חיל האוויר פגע בשתי מכוניות בהן נסעו עיתונאים בשכונת רמאל שבעזה. על פי הדיווח, עיתונאי בשם חמדי שיהאב נהרג בתקיפה ושבעה עיתונאים נוספים נפצעו. על פי הדיווחים מהרצועה, יותר מ-60 בני אדם נהרגו מאז תחילת המבצע לפני שתי יממות.

לאחר הפוגה בשעות אחר הצהריים, מטחי הירי מהרצועה שבו אתמול בשעות הערב ונמשכו גם לאחר חצות וכללו כ-40 רקטות, מתוכן יורטו תשע. הבוקר יורטו ארבע רקטות שנורו לעבר תל אביב, ואיש לא נפגע.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

ירי ו-4 יירוטים מעל שמי גוש דן

היום השלישי למבצע - דקה אחרי דקה

חיל האוויר תקף מוסדות שלטון בעזה

הלילה: רקטות יורטו מעל באר שבע ואשקלון

פצועים מעזה יועברו הבוקר לטיפול במצרים

היום: אין קייטנות באשדוד, אשקלון ובאר שבע

הלילה: עוד מטחים לעבר הדרום

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

צפו: פגיעות ישירות של צה"ל בעזה

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?