שורה של מטחים לעבר ישראל: נפילות סמוך למצפה רמון ודימונה

לראשונה במבצע קולות הצופרים נשמעו גם במצפה רמון. חמאס: כיוונו לבסיס חיל האוויר. מוקדם יותר הבוקר יורטה רקטה מעל גוש דן, ששרידיה נפלו בשכונה בדרום ת"א. מטחי רקטות ברחבי הדרום

מבצע "צוק איתן" נכנס ליומו השלישי, ולאחר לילה שבו תקף חיל האוויר עשרות יעדי טרור ברחבי רצועת עזה - התחדש ירי הרקטות לעבר ישראל: אזעקות נשמעו הבוקר (חמישי) ברחבי הארץ - מהדרום ועד גוש דן, כשלראשונה השקט מופר במצפה רמון. הצופרים פעלו גם בדימונה ובירוחם, שלוש נפילות בשטחים פתוחים נרשמו בין היישובים. לא היו נפגעים ונזק קל נגרם בלבד כתוצאה ממטחי הרקטות הבוקר. בחמאס נטלו אחריות על הירי וטענו כי הרקטות כוונו לעבר בסיס חיל האוויר באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 אמר הבוקר ראש עיריית דימונה בני ביטון כי העיר מתנהלת בשגרה מלאה ושכל מוסדות החינוך פועלים כרגיל. "אנחנו מבקשים מהתושבים לציית להנחיות פיקוד העורף", קרא ביטון. "פתחנו את המקלטים לפני יומיים ומערכת כיפת ברזל עושה עבודה מצוינת. דימונה היא נקודה אסטרטגית ואנחנו סומכים על הצבא והממשלה". מדובר בירי שני ביממה האחרונה לעבר דימונה, לאחר שאתמול רקטות שנורו לעבר העיר יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. בחמאס נטלו גם אתמול אחריות וטענו כי הירי "נועד לפגוע בכור".

שרידי רקטה, הבוקר (חדשות 2)

עוד קודם לכן נשמעו אזעקות ברחבי גוש דן - בתל אביב, רמת גן, גבעתיים ובני ברק. רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. לא היו נפגעים מהירי אך נזק נגרם לאחר ששרידי הרקטה נפלו בתל אביב ובבני ברק. במקביל, הירי נמשך גם לעבר יישובי הדרום כשרקטות יורטו מעל נתיבות, המועצה האזורית חוף אשקלון ועוטף עזה. בשער הנגב נפלה רקטה בחצר בית וגרמה לשריפת קוצים, לא היו נפגעים מהירי.

זמן קצר לאחר הירי לגוש דן דיווחו תושבי דרום תל אביב כי איתרו חלקים גדולים מהרקטה שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. מניתוח ראשוני בשטח נראה שמדובר ברקטה מסוג פאג'ר 5. במשטרה שבים ומדגישים הבוקר בפני התושבים כי אין לגעת בחלקי הרקטות על הקרקע משום שהן עלולות להכיל רכיבים נפיצים או פירוטכניים במצב רגיש ולהיות מסוכנות. בתגובה לירי לאזור המרכז, תקפו כלי טיס של חיל האוויר את המקום שממנו שוגרו הרקטות.

צה"ל תקף יעדים ברצועה, ארכיון (רויטרס)

מדובר ביום השלישי ברציפות שבו מצליח החמאס לשגר רקטות לעבר אזור המרכז - דבר שהפך לשגרה במערכה הנוכחית. "אנחנו יודעים שיש לנו את כיפת ברזל והיא מגנה עלינו", סיפרה הבוקר אם בתל אביב שהביאה את בנה לגן ונאלצה להסתתר עם הישמע האזעקה. "יש לילדים מרחב מוגן והגננות מתנהלות על פי כל כללי הבטיחות, לכן אנחנו שקטים".

"ישנתי ופתאום שמעתי בומים מאוד מאוד חזקים, כמה ברצף והם העירו אותי", סיפר לחדשות 2 Online אלי (32) תושב תל אביב. "מיד התעוררתי אבל כבר היה מאוחר מדי רוץ למרחב המוגן. בכל מקרה, אני קצת חושש שבפעם הבאה זה לא ייורט ולא אשמע את האזעקה - בינתיים נראה שמהערכת עושה את העבודה".

הכוחות בשטח נערכים, אתמול (רויטרס)

‎לי, תושבת תל אביב סיפרה: "שמענו את האזעקה ממש שתי דקות לפני 8:00. רצנו לחדר המדרגות כי לצערי אין לנו מרחב מוגן בבניין. האזעקה נמשכה זמן יחסית רב ופתאום נשמעו 4 בומים חזקים מאוד מעל הראש שלנו. זה נשמע הכי קרוב מאי פעם. ממש מפחיד. אנחנו חוששים לצאת מהבית וללכת לעבודה".

רקטות נורו יורטו בדרום, צה"ל תקף מטרות ברצועה

עוד קודם לירי לאזור המרכז, התחדשו מטחי הרקטות לעבר יישובי הדרום - כשאזעקה נשמעה ברחבי עוטף עזה, במועצה האזורית חוף אשקלון ובמועצת שער הנגב. לאחר זמן קצר אותרה נפילה סמוך ליישוב בעוטף עזה ללא נפגעים. בהמשך שתי רקטות נוספות יורטו מעל העיר נתיבות - גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

במהלך הלילה ולאחר הירי המאסיבי אמש לעבר יישובי הדרום, תקף צה"ל יותר מ-100 מטרות ברחבי רצועת עזה - מצפונה ועד דרומה. בשעות הבוקר התמקדה התקיפה בסמלי שלטון חמאס ברצועה - בנייני ממשל בעיר עזה עצמה, בהם בניין משרד הפנים והבית של מושל עזה. הפלסטינים מצידם דיווחו על מספר רב של הרוגים בפעילות צה"ל, בהם חמישה ילדים.

הבוקר בפעילות משולבת לצה"ל ולשב"כ חוסלו מהאוויר שלושה פעילי טרור שעסקו בייצור רקטות. הם נורו על ידי כלי טיס של חיל האוויר שעה שנסעו בכלי רכב בצפון הרצועה. סיכול נוסף התבצע זמן קצר לאחר מכן כשירי בוצע לעבר שני פעילי חמאס המעורבים בירי מג'בליה, זוהתה פגיעה מדויקת באחד מהם. במקביל, ובהנחיית מערכת הביטחון, נערכים בצה"ל לאפשרות להרחבת המבצע, כשגם האופציה של כניסה קרקעית לעזה נותרה על השולחן לנוכח הירי הבלתי פוסק מהרצועה.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, מתן חצרוני, גלעד שלמור, נטעלי שם טוב, עידו סולומון, דפנה ליאל, ירון שניידר וגאנם איברהים.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

היום השלישי למבצע - דקה אחרי דקה

3 פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו בדרך לשיגור

חיל האוויר תקף מוסדות שלטון בעזה

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

מבוכה בשידור: רשתות החדשות הזרות לא מבחינות בין ישראלים לפלסטינים

רדיו תחת אש: משדרים מהמקלט

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?