מועצת הביטחון תדון היום בהסלמה ובירי מעזה

לאחר המשך הירי מהרצועה ותקיפות צה"ל, הודיע מזכ"ל האו"ם כי בכוונתו לתדרך את מועצת הביטחון בנושא ולעודד שיבה להבנות הפסקת האש לאחר מבצע "עמוד ענן". "עזה והאזור כולו אינם יכולים להרשות לעצמם מלחמה בהיקף מלא", אמר מזכ"ל האו"ם, שקרא לנתניהו לנהוג באיפוק

מועצת הביטחון, ארכיון (AP)

האו"ם ידון במבצע "צוק איתן": בעקבות המשך הירי מהרצועה ותקיפות צה"ל, האו"ם הודיע כי מחר (ה') מועצת הביטחון תתכנס לדון בהסלמה. מזכ"ל האו"ם באן קי מון יתדרך את מועצת הביטחון על המצב "המדאיג והעוין", לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגוף, המונה 15 חברים, יתכנס סמוך לשעה 16:00 שעון ישראל. מזכ"ל האו"ם שוחח עם ראש הממשלה נתניהו, ולאחר מכן תדרך כתבים, ואמר להם כי עזה "נמצאת על קצה הסכין".

באן גינה בחריפות את הירי לעבר היישובים בדרום ישראל: "ההתקפות הללו בלתי מתקבלות, וחייבים לעצור אותן". כמו כן הדגיש את הצורך במניעת ההסלמה: "הסכנה של התרחבות האלימות עדיין ממשית - עזה והאזור כולו אינם יכולים להרשות לעצמם מלחמה בהיקף מלא".

"אני גם קראתי לראש הממשלה הישראלי נתניהו להפגין איפוק מקסימלי ולכבד את המגבלות הבינלאומיות כדי להגן על אזרחים. אני מגנה את העלייה במניין ההרוגים בעזה", הוסיף. באן שוחח גם עם אבו מאזן, נשיא מצרים א-סיסי, מלך סעודיה ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

באן הצהיר כי בכוונתו לפעול לחזרה להפסקת האש לאחר מבצע "עמוד ענן". לדבריו, "מנהיגים אזוריים הם בעלי תפקיד חיוני באירועים מסוג זה, וקראתי לנשיא מצרים ולאחרים לסיע בשיבה להסכם הפסקת האש בשנת 2012". לדבריו, א-סיסי הבטיח לו לעשות כמיטב יכולתו להרגעת האזור.

מגנה את הירי. קת'רין אשטון (AP)

האיחוד האירופי גינה את הירי - וגם את "צוק איתן"

אתמול האיחוד האירופי גינה את הירי "חסר האבחנה" מרצועת עזה לעבר ישראל וקרא לצדדים להגיע להבנות על הפסקת אש. "האיחוד האירופי מגנה בחריפות את הירי של הארגונים החמושים ברצועת עזה", נמסר בהודעה ממשרד החוץ של האיחוד בראשו עומדת קת'רין אשטון.

מנגד, באיחוד גינו גם את תקיפות ישראל ברצועה. "האיחוד האירופה נחרד מהמספר הגבוה של הרוגים אזרחים, חלקם ילדים, כתוצאה מהתגובה הישראלית", נמסר מאירופה. "ביטחון האזרחים צריך להיות בעל חשיבות עליונה".

במשרדו של שר החוץ הצרפתי הגיבו ביום שלישי לגל האלימות בין ישראל לארגונים הפלסטינים. בהודעה קרא השר הצרפתי לכל הצדדים לגלות איפוק. "אנו מביעים את ההסתייגות שלנו מאלימות וקוראים לכל הצדדים להראות איפוק", הדגיש דובר משרד החוץ הצרפתי בתדרוך לכתבים.

בוושינגטון הביעו גם כן דאגה וקראו לשני הצדדים להמנע מהסלמה.עם זאת, בארצות הברית הדגישו כי הבית הלבן תומך בזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני ירי הרקטות.

המזכיר הכללי של הליגה הערבית, ד"ר נביל אל-עראבי קרא למועצת הביטחון של האו"ם להתכנס מייד כדי לנקוט בצעדים ההכרחיים "לעצור את התוקפנות הישראלית ברצועת עזה".

עראבי הביע דאגה חמורה מההסלמה ומהפעולות הצבאיות נגד תושבי רצועת עזה לאור מה שכינה "הפשעים הישראליים המתמשכים וההפרות נגד האזרחים הפלסטיניים". בכירים נוספים ברמאללה מגנים את הפעולה הישראלית ברצועת עזה, על פי הפרסום ממשרדו של נביל אבו רודיינה המבצע הצבאי של ישראל הוא "הצהרת מלחמה על העם הפלסטיני".

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

היום: אין קייטנות באשדוד, אשקלון ובאר שבע

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

מבוכה בשידור: רשתות החדשות הזרות לא מבחינות בין ישראלים לפלסטינים

רדיו תחת אש: משדרים מהמקלט

צפו: פגיעות ישירות של צה"ל בעזה

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?