עיר בהפסקה: מעט מתרחצים בים; בתי קפה מלאים

ימי הקיץ בת"א הם לרוב שוקקי חיים, אבל סדרה של אזעקות השאירה את התושבים קרוב למקומות מוגנים. במרכזי הקניות מספרים על תנועה דלילה וגם לחופים ממעטים מתרחצים להגיע. "אנשים חוששים או שאין להם מצב רוח לצאת", סיפרה תושבת העיר. יחד עם זאת ברבים מבתי הקפה והפאבים שומרים על שגרת בילוי תחת אזעקות. תמונת מצב

אחרי האזעקה, שקט בקניון (איתי עמיקם, חדשות 2)

הבוקר (ד') נשמעה ברחבי תל אביב וגוש דן האזעקה השלישית מאז תחילת מבצע צוק איתן ולפי הכרזות הדרג המדיני באשר למשך הצפוי של סבב ההסלמה הנוכחי, עושה רושם שעל תושבי האזור להתחיל להתרגל לשגרה בצל האיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיר ללא הפסקה נכנסה למצב מתוח ומקומות רבים, שרגילים בימי החופש הגדול להיות הומים מאדם, הפכו כמעט ריקים לגמרי. ביקרנו בדיזנגוף סנטר בסמוך לשעה 10:30 הבוקר, זמן לא רב לאחר שבעיר נשמעה אזעקה. "אתמול אחרי האזעקה ב-7 ממש התרוקן פה וגם בהמשך הערב היה ממש שומם פה", סיפרה לחדשות 2 online מוכרת בחנות ביגוד.

לדבריה, מאז שנשמעה האזעקה הבוקר התנועה בקניון דלילה יחסית. "בימים האחרונים אנחנו רגילים לראות הרבה הורים וילדים שמגיעים לבלות בחופש - לראות סרט או סתם לעשות קניות. הבוקר יש פה ממש מעט אנשים. אני לא יודעת אם זה כי אנשים חוששים או שסתם אין להם מצב רוח לצאת".

בצהריים, הקניון כבר התמלא, ונראה היה שהמקום חוזר לשגרה. "יש אנשים בקניון, פחות אנשים מיום רגיל, אבל כמעט ואין הבדל משמעותי", סיפרה בעלת חנות. "אין לחץ ואנשים מתנהגים כרגיל".

תנועה דלילה בחופים (איתי עמיקם, חדשות 2)

"מחפשים לבלות במקומות מקורים"

גם חוף הים של תל אביב נותר כשהוא ריק יחסית ממתרחצים. "בשעה כזו אנחנו יותר רגילים לראות ילדים בחופשה. אני מניח שאנשים מחפשים לבלות במקומות מקורים ולא פתוחים", אמר ארז, עובד במסעדה באחד החופים.

אבל לא את כולם האזעקות מרתיעות ויש מי מיושבי בתי הקפה שלא מוותרים, למרות הכל, על הבילוי. "זה יום רגיל לכל דבר. אני לא חושב שיש פחות תנועה ברחוב או בבית הקפה", טען בעל בית קפה ברחוב בוגרשוב בעיר. "אולי בטווח זמן הקצר שאחרי האזעקה באים פחות אנשים, אבל חוץ מזה זה יום שגרתי לחלוטין".

"יום שגרתי בבתי הקפה" (איתי עמיקם, חדשות 2)

מרחב מוגן בפאב

בנג'י, בעליו של פאב ה"דלי" בתל אביב גוייס עם שותפו למילואים בצו 8, אבל מתעקש שהמקום ימשיך לפעול, גם בזמן האזעקות. "אני בטוח שלא יבואו כמו שבאים בדרך כלל, אבל יש מי שמחפש דווקא ברגעים כאלה, להיות עם אנשים", מסביר בנג'י את ההחלטה.

גם אם יהיו אזעקות הערב הוא מאמין שהבליינים יוכלו להמשיך ולשתות בירה. "אנחנו מרחב מוגן יותר מרוב המרחבים המוגנים שאנשים קרובים אליהם", ציין הבעלים. "סף החרדה אולי יעלה קצת לרגע, אבל גם בבית אנחנו בעצם נשארים במרחב המוגן ופה זה אפילו קצת יותר טוב".

חיי לילה תחת איום? (בן פלחוב)