מסר מהנשיא אובמה: "לא לפעול מנקמה"

על רקע מבצע "צוק איתן" והירי הנמשך לעבר ישראל, קורא הנשיא אובמה לשני הצדדים לשמור על איפוק. במאמר בלעדי לעיתון גרמני טוען אובמה כי הגיעה השעה לקבל החלטות נועזות לקידום השלום. "אנו מחויבים לביטחון ישראל ואזרחיה", הדגיש

מסר מארה"ב, אובמה (AP)

בעוד ירי מטחי הרקטות לעבר ישראל נמשך, וחיל האוויר מגיב בתקיפת יעדי טרור בצפון רצועת עזה - קורא נשיא ארה"ב ברק אובמה לשני הצדדים, הישראלים והפלסטינים, "לשמור על איפוק ולא לפעול מתוך רוח נקמה", כך במאמר שמתפרסם היום בעיתון הגרמני "די-זייט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בזמן של זעם, על כל המעורבים להגן על חפים מפשע ולפעול בהגיון, באופן שקול ולא מתוך נקמה", כתב הנשיא האמריקני לעיתון הגרמני הנפוץ. "שני הצדדים צריכים להסכים לקבל את הסיכונים שבשלום".

ובינתיים, הירי נמשך (רויטרס)

לדברי אובמה, דווקא כעת בתקופה של משבר על הישראלים והפלסטינים לקבל החלטות נועזות בדרך לשלום. "פתרון שתי המדינות נותר הדרך היחידה לשלום בר-קיימא במזרח התיכון", טען אובמה. "הדרך היחידה היא מדינה יהודית ודמוקרטית שחיה בשלום וביטחון לצד מדינה פלסטינית עצמאית".

אובמה הבהיר כי מזכיר המדינה האמריקני קרי נותר נחוש למצוא פתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני. "אם הפוליטיקאים יהיו מוכנים לשוב למשא ומתן רציני, ארה"ב תהיה מוכנה לקחת חלק בכך", אמר אובמה וחזר בכך על מחויבות ארצו לתהליך המדיני.

הנשיא האמריקני שב והדגיש את החשיבות של ביטחון ישראל לממשל בוושינגטון. "אמרתי זאת פעם אחר פעם, ארה"ב ואני לעולם לא נוותר על המחויבות שלנו לביטחון ישראל ולאזרחיה", אמר אובמה שהבהיר כי שיתוף הפעולה בין ישראל לארצו חזק מאי פעם.

עזה, הבוקר (רויטרס)

היום: ירי הרקטות לעבר ישראל נמשך

דבריו של אובמה נאמרים על רקע ההסלמה הנמשכת, כשהבוקר (ד') מטחי רקטות נוספים נורו לעבר ישראל - מהדרום ועד לגוש דן. מערכת כיפת ברזל יירטה חמש רקטות מעל אזור המרכז, וצה"ל הגיב בתקיפות נקודתיות בעזה ובחיסול של שני פעילי חמאס בצפון הרצועה.

במקביל, הירי לעבר יישובי הדרום נמשך הבוקר. מערכת כיפת ברזל יירטה מספר רקטות שנורו לעבר אשדוד ואשקלון. כמה רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות באשכול, בשער הנגב ובשדות נגב. בפיקוד העורף מדגישים כי על התושבים באזורים אלו להישאר בקרבת המרחבים המוגנים.

במערכת הביטחון ובצה"ל אומרים כי הם ערוכים לירי נוסף מסוג זה - גם לטווחים הארוכים אל תוך שטח ישראל. לשם כך התאימו ביממה האחרונה את פריסת סוללות כיפת ברזל, זאת בהתאם למוקדים הרלוונטיים לאזורי התקיפה.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

פלסטינים: 7 הרוגים בתקיפה בחאן יונס

הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

כוננות בעורף: החוף בראשון לציון פונה, נערכים לפתיחת מקלטים בת"א

ראשי הערים בדרום: "מוכנים לספוג רקטות גם שבועות, הכל בשביל שקט"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?

מבצע "צוק איתן": צה"ל תוקף ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות