פיקוד העורף: "הצופרים בת"א תקינים"

הירי הראשון אמש לעבר מרכז הארץ הדאיג תל אביבים רבים ששמעו את הפיצוץ בעקבות היירוט בשמי המרכז, אך לא שמעו אזעקה. לעומת זאת, בערים הסמוכות לת"א דווקא שמעו צפירה עולה ויורדת. בפיקוד העורף הרגיעו: "לא היתה אמורה להישמע אזעקה, הצופרים תקינים"

עובדים בת"א. צופרים (דובר צה"ל)

אזרחים רבים בתל אביב נבהלו אתמול בשעות הערב מקול הפיצוץ שנשמע בשמי גוש דן, והביעו דאגה מכך שלא נשמעה אזעקה בעיר. עם זאת, בפיקוד העורף מרגיעים ואומרים כי אין כל תקלה בצופרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מה שהעצים את הבלבול הוא שבתל אביב שמעו אזעקות חלשות - מהערים השכנות חולון, בת ים, רמת גן ובני ברק. בפיקוד העורף הדגישו כי הרקטה לא נורתה לעבר תל אביב, ולכן לא נשמעה אזעקה בעיר אלא רק בערים שלעברן נורתה הרקטה. אם, חלילה, יזהו בצה"ל שיגור רקטה לכיוונה של תל אביב - הצופרים תקינים והם ישמיעו את האזעקה.

סמוך לשעה 19:00 אתמול נשמעה אזעקה בכל רחבי גוש דן, אך לא בתל אביב. כיפת ברזל יירטה רקטה מסוג פג'ר 3 מעל שמי ראשון לציון, מבלי לגרום לנפגעים. הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות לירי.

ראש העיר רון חולדאי כינס הערכת מצב, לאחריה הודיע העירייה כי "עוברים לעבודה במתכונת חירום". פיקוד העורף מורה לפי שעה לתושבי המרכז לשמור על שגרת החיים אך הנחה את העיריות לפתוח את המקלטים.