פלסטינים: 7 הרוגים בתקיפה בחאן יונס

גורמי רפואה בעזה מדווחים כי בשתי תקיפות - בחאן יונס ובג'בליה - נהרגו 11 בני אדם בסך הכל וכ-25 נפצעו. מוקדם יותר חוסל מחמד שעבאן, מפקד ביחידת קומנדו של חמאס

חיסול בג'בליה (רויטרס)

ביומו הראשון של מבצע "צוק איתן", ממשיך חיל האוויר לתקוף ביתר שאת מטרות בשטח רצועת עזה. גורמי רפואה פלסטינים בעזה מדווחים עד כה על 11 הרוגים וכ-25 פצועים בשתי תקיפות - בחאן יונס ובג'בליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, שבעה בני אדם - בני משפחה אחת שביניהם ילדים - נהרגו בתקיפת צה"ל בחאן יונס שבדרום הרצועה. מוקדם יותר, בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ, חיסל חיל האוויר פעיל טרור בעזה בתקיפה שבוצעה לעבר כלי הרכב שבו נסע מחמד שעבאן (24), מפקד ביחידת קומנדו של ארגון הטרור.

"4 נוספים נהרגו". ג'בליה

הפעיל הבכיר חוסל, ועמו גם שני אנשים נוספים שהיו לצידו. על פי דיווחים בכלי התקשורת הפלסטינית, לפחות ארבעה בני אדם נוספים נהרגו בתקיפה וכמה נוספים נפצעו. התקיפה בוצעה בתגובה להמשך הירי לעבר יישובי הדרום, ובהתאם להנחיית ראש הממשלה נתניהו בדיון שהתקיים בקריה. דקות ספורות לאחר החיסול, שבו הפלסטינים לתקוף, כשמטח רקטות נורה לעבר העיר באר שבע. אחת הרקטות יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, אחרת התפוצצה בשטח פתוח, ללא נפגעים.

בעקבות ההסלמה אישר הדרג המדיני את בקשת מערכת הביטחון לגייס 40 אלף אנשי מילואים נוספים. הגיוס נועד ברובו לשילובם של משרתים המילואים בתעסוקה מבצעית בגזרות השונות, וזאת על מנת לאפשר לכוחות הסדירים להתפנות למשימות הנדרשות למבצע "צוק איתן". "היעד הוא להחזיר את השקט לדרום", הבהיר גורם המקורב לראש הממשלה. "בדיון הבוקר הנוסחה לפיה שקט ייענה בשקט לא עלתה".

נתניהו הנחה את צה"ל להיערך למערכה שיטתית, ארוכה ונרחבת כשגם פעולה קרקעית בעזה על השולחן. מטרות המבצע כפי שהציג נתניהו הן פגיעה קשה בחמאס, באמצעות תקיפה משמעותית שתוביל להרתעת ארגון הטרור. "יש להוריד את הכפפות מול חמאס", הבהיר ראש הממשלה עוד בטרם הישיבה.