אזעקה בנסיעה ברכב: מה עושים?

מה צריך לעשות אם אני נוהג ונשמעת אזעקה? מסביר פיקוד העורף מסביר מה על התושבים לעשות בהישמע אזעקה בנסיעה ברכב, אוטובוס או רכבת. ומהן הסכנות? תאונות שרשרת ובהלה שתגרום לפצועים. כל ההנחיות

ארכיון (אור גלזר)

התנועה באזור הדרום לא משותקת, ועל כן רבים שואלים איך עליהם לנהוג אם הם שומעים אזעקה בזמן נסיעה או נהיגה ברכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנחיות פיקוד העורף, אם אתם ברכב בזמן אזעקה, עליכם לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה תוך פרק הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך ולהמתין 10 דקות. אם אתם נוסעים בהסעות תלמידים או אוטובוסים - יש לעצור בצד הדרך, ועל הנהג לפתוח את הדלתות, על הנוסעים להתכופף ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

בהישמע אזעקה בעת נסיעה ברכבת, על הנהג להאט את הרכבת ל-30 קמ"ש במשך עשר דקות, על הנוסעים להימצא מתחת לקו חלונות.

הנחיות פיקוד העורף (פיקוד העורף)

אז מהן הסכנות?

אלוף-משנה במילואים ירון בר דיין מפיקוד העורף הסביר כי הסכנה הכי גדולה בנסיעה ברכב זה להיפגע מתאונת דרכים בזמן הבהלה. "הסיכוי שטיל ייפול על רכב נוסע הוא קיים, אבל הוא יותר קטן מהסיכוי שטיל ייפול קרוב ויגרום לתאונת שרשרת שתעלה לנו ביותר נפגעים מאירוע גדול", הוא אמר.

הוא ביקש להדגיש כי רק אחרי שהנוסעים המתינו 10 דקות עליהם להמשיך בנסיעה. "אנו מבקשים מאנשים לצאת החוצה - חלק לא מבינים ונשארים ברכב. אם ניתן לצאת מהרכב ולהיכנס לתוך מבנה או לתפוס מחסה זה עדיף הרבה יותר כי אתה רוצה להיות במקום שהוא בטון שמגן עלייך יותר מקירות של רכב".