תושבי הדרום שוב בשגרת מלחמה: "אנחנו תקועים בבית כל היום"

כמו בכל פעם שמחריף המצב הביטחוני בדרום, אלו שמשלמים את המחיר הם התושבים. הקייטנות של חופשת הקיץ בוטלו, הלימודים במכללות האקדמיות הושעו והתושבים צריכים להיות סמוך למרחבים המוגנים. "זה קיץ, אנחנו רוצים ללכת לים ולחיות כמו כל אחד אחר", אומרים התושבים שגם מדגישים: "אנחנו חזקים, שהצבא יעשה מה שצריך"

שוב: תושבי שדרות במקלטים (רויטרס)

שוב תושבי הדרום עומדים בקו האש: רק התחיל החופש הגדול, וכבר מישור החוף הדרומי, באר שבע וכמובן - יישובי עוטף עזה, נאלצים שוב לחיות את חייהם תחת איומי הרקטות מרצועת עזה. למרות הירי, התושבים מנסים לשמור על שגרה וההורים מצידם צריכים למצוא תעסוקה לילדים מאחר וחלק מהקייטנות בוטלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השעה 2:30 בלילה ואני לא מצליחה לישון מהחרדה שאולי תהיה אזעקה ולא אצליח לברוח למרחב מוגן שאין לי בבית", כך תיארה הבוקר (ג') תושבת אשקלון את התחושות הקשות עם הכוננות הביטחונית והמשך ירי הטילים בפני ראש העיר איתמר שמעוני.

דנה, צעירה בת 18, מאשקלון תכננה ללכת לים כמו בכל קיץ, אך בחופי הרחצה לא יפעלו שירותי ההצלה: "אני ממש מבואסת, אני בדיוק לפני גיוס ורציתי לנצל את השבועות הקרובים לקצת כיף, ואני מפחדת שלא אצליח לעשות את זה ואיאלץ להיתקע בבית כל היום".

"אני מקווה שישימו סוף לחמאס ונוכל לחיות בשקט"

לדבריה, היא וחבריה מתכננים אפילו לטוס לחו"ל כדי ליהנות מקצת שקט: "המלחמה והרקטות הפכו כאן לדבר שבשגרה ונמאס לנו מזה, אנחנו רוצים להיות כמו צעירים באירופה, לחיות בלי לחץ". ראש עיריית אשקלון הודיע לתושבים כי יש להישאר קרובים למרחבים המוגנים - וכי לא תתקיים פעילות בכל מוסדות החינוך בעיר - כולל קייטנות הקיץ של משרד החינוך, וגם במכללה האקדמית בעיר הלימודים והמבחנים בוטלו.

הלימודים בוטלו גם בקמפוסים של המכללה למנהל באשדוד ובבאר שבע. "המקלטים ברחבי העיר נפתחו ומוקד 106 תוגבר. אנחנו חזקים ונעבור גם את זה", אמר ראש העיר אשקלון.

אורטל, תושבת המושב בית עזרא הממוקם בין אשדוד לאשקלון נאלצה להישאר בביתה יחד עם בתה, לאחר שהקייטנה אליה הילדה רשומה - בוטלה. "אף אחד לא ישלם לי על יום העבודה אבל הביטחון של הבת שלי חשוב יותר. אין מה לעשות, זה חלק מהוויה של להיות תושבת הדרום, ואני מקווה שהפעם ישימו סוף לחמאס ואנחנו נוכל להמשיך את חיינו בשקט".