מטרות המבצע: פגיעה בחמאס והפחתת הירי

בשיחה עם חדשות 2 הדגיש דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, כי מטרת המבצע הצבאי היא להשיב את השקט ליישובי הדרום. "נדרשת סבלנות ואורך רוח", אמר אלמוז. "אנחנו משריינים כוחות נוספים, גיוס המילואים נמשך ואנו נחושים מאוד להשיג את יעדי המבצע"

מבצע "צוק איתן": בתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל, פתח הלילה צה"ל במבצע נרחב ברצועת עזה, במהלכו תקפו כלי טיס של חיל האוויר 50 יעדים. בשיחה עם חדשות 2 מבהיר הבוקר (ג') דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, את יעדי המבצע: "לפגוע קשות בחמאס ולהפחית את הירי לעבר יישובי הדרום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צה"ל ימשיך לגלגל את המבצע ולתקוף יעדים בהיקף נרחב יותר ובאיכות גבוהה יותר", הוסיף אלמוז. "אנחנו משריינים כוחות חי"ר נוספים ויחידות מודיעין וחיל אוויר, גם גיוס המילואים נמשך ואנחנו נחושים מאוד להשיג את יעדי המבצע".

דובר צה"ל מוטי אלמוז (חדשות 2)

"בכל הקשור לניהול המבצע, שייקח כמה ימים ואולי יותר, נדרשת סבלנות ואורך רוח", אמר דובר צה"ל. "חמאס הגיע למבצע הזה במצוקה מאוד משמעותית, אחרי הרבה מאוד כישלונות - הן ביהודה ושומרון והן בעזה. למבצע יש מטרות ברורות, הוא נועד להשיג הישגים ברורים ויש גם תחנות יציאה".

50 מטרות הותקפו בעזה

הבוקר אמר גורם צבאי בכיר כי בצה"ל "מתכוננים למבצע משמעותי" ונבחנת האפשרות לגיוס מילואים נוסף למטרת מבצע קרקעי.ההערכה הבוקר בצה"ל היא כי הירי של חמאס לעבר ישראל ילך ויתגבר. חטיבות צנחנים וגבעתי מוכנות לכניסה קרקעית, אך בשלב זה טרם התקבלה החלטה על הרחבת הפעולה. בצה"ל אומרים כי הנחת העבודה היא כי ישנן מנהרות נוספות שחמאס הכין מבעוד מועד.

נמשך ירי הרקטות לדרום

במהלך הלילה תקפו כלי טיס ארבעה בתים של בכירי חמאס בחאן יונס, בהם גם ביתו של סמאר אבו דקה, בכיר בזרוע הצבאית. קודם לתקיפה קיבלו בני הבית הודעה שעליהם לפנות אותו. כמו כן הותקפו 18 בורות שיגור. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי לפחות 14 בני אדם נפצעו בתקיפות.

מאז חצות נורו תשע רקטות לעבר קריית מלאכי, באר טוביה והמועצה האזורית יואב. בכל המקרים לא היו נפגעים. הבוקר התחדש הירי מהרצועה ואזעקה נשמעה במועצה האזורית אשכול. רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

חיל האוויר תקף 50 מטרות ברצועת עזה

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

בחמאס מאיימים: "נגיב על כל הפשעים"

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום

ערב של הסלמה: עשרות רקטות לדרום

בעקבות ההסלמה: שגרת החיים מופרת

אזעקת שווא במרכז ובירושלים

הקבינט לצה"ל: להגביר התקיפות