סרקוזי: כיניתי את נתניהו "שקרן" בגלל עסקת שליט

ניקולא סרקוזי נשיא צרפת מנסה להסביר את הכינוי "שקרן" שהצמיד לנתניהו בשיחה שדלפה עם אובמה. בשיחה עם אנשי הקהילה היהודית הוא טוען כי הסיבה נעוצה בעסקה לשחרור גלעד שליט

הנשיא הצרפתי ניקולא סרקוזי נפגש עם ראשי המנהיגות היהודית בצרפת לפני כמה שבועות. במהלך המפגש מגלה להם סרקוזי, כי בשיחה שערך עם הנשיא ברק אובמה שהייתה לא לציטוט, הדביק לנתניהו את הכינוי "שקרן". הסיבה לכך לדבריו נעוצה באי הבנות שקשורות לעסקת שחרורו של גלעד שליט.

מהן אותן אי הבנות על פי הנשיא סרקוזי? מתברר שצרפת רצתה להיות מעורבות בעסקה עם חמאס באופן פעיל יותר, וביקשה להעביר את גלעד שליט במסוק צרפתי משטח מצרים לכרם שלום או לאחר מכן מאזור ישראל למצפה הילה. בישראל מאשרים שהיתה פנייה כזו בנוגע להעברתו של שליט במסוק צרפתי.

אך למרות פנייתם של הצרפתים, ישראל מיד נתנה תשובה שלילית כדיל מנוע סיכון ביטחוני וגם כי הוחלט שלא לערב גורמים נוספים. עוד מתברר כי הצרפתים רצו להיות גם מעורבים בטקסים שנערכו לאחר החזרתו של גלעד, ולשלוח נציג או שגריר - אך גם לזה ישראל סירבה.

תחרות בין גרמניה לצרפת

לאחר שנדחו בקשות הצרפתים, התברר שראש הממשלה בנימין נתניהו הצטלם עם השליח הגרמני והודה לו, תמונה שצרמה מאוד לצרפתים, שהיו בסוג של תחרות עם הגרמנים על מי יותר מעורב בעסקה לשחרור גלעד. העלבון הצרפתי מתברר , עורר את ההתפרצות של סרקוזי.

כעת מנסה הנשיא הצרפתי להתפייס עם נתניהו והגדיר אותו באופן פומבי כחבר טוב, וטען שהוא מעריך אותו. בנוסף הוא מנסה לתרץ מדוע כינה אותו שקרן בשיחה הסגורה עם הנשיא האמריקני. האם זה ישקם את הפגיעה ביחסים? ימים יגידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת