פגישת פתע במוסקבה: ליברמן נועד עם פוטין

שר החוץ, המבקר בימים אלו ברוסיה ובליטא, אמור היה לפגוש היום את סגנו של פוטין, אך לבסוף התבשר: ראש ממשלת רוסיה יפגוש אותך. השניים דנו בתהליך השלום עם הפלסטינים, בתמיכה הרוסית בנשיא אסד ובעניינים כלכליים משותפים

פוטין וליברמן, היום (AP)

פגישה לא מתוכננת במוסקבה: ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין נועד הערב עם שר החוץ אביגדור ליברמן ודן עמו בשורת נושאים - מרביתם כלכליים. הפגישה בין השניים כלל לא תוכננה, והתקיימה במפתיע אחרי שליברמן אמור היה להיפגש בכלל עם סגנו של פוטין, ויקטור זובוקוב.

ליברמן נמצא בימים אלו בביקור בליטא וברוסיה, במהלכו הוא נועד עם בכירים בשתי המדינות ובכירים ממדינות נוספות, במאמץ לגבש תמיכה נוספת להחרפת הסנקציות על אירן. היום אמור היה להיפגש ליברמן עם זובוקוב, אך התבשר כי בסופו של דבר ייפגש עם פוטין עצמו.

"אספקת נשק לסוריה יכולה להביא לתוצאות שליליות"

"הגישה הרוסית התומכת בצעדים חד-צדדיים של הפלסטינים אינה תורמת לקידום הסכם ולשיפור המצב בין ישראל לפלסטינים", אמר ליברמן בפגישה והתייחס גם לתמיכה הרוסית בסוריה. "אספקת נשק חדיש לסוריה, במיוחד בתנאים השוררים שם היום, יכולה להביא לתוצאות שליליות שאינן רצויות על ידי אף אחד". שר החוץ הזמין את פוטין גם לבקר בישראל.

ברוסיה דווח כי "השניים בירכו על חיזוק היחסים בין המדינות" וכי "פוטין ציין כי יחסי המסחר של ישראל ימשיכו לצמוח, למרות שבשנה החולפת חל צמצום יחסי בהיקף המסחר בין המדינות". השניים דנו גם בפיתוח התיירות ההדדית בין המדינות, וציינו כי חצי מיליון רוסים ביקרו בשנה החולפת בישראל, בעוד ש-100 אלף ישראלים ביקרו ברוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת