נתניהו: "מקווה שכל ממשלה שתקום במצרים תכיר בשלום עם ישראל"

ראש הממשלה משגר מסר מפייס בעקבות פרסום תוצאות הבחירות במצרים. "אנו מקווים שכל ממשלה שתקום במצרים תכיר בחשיבות קיום חוזה השלום עם ישראל", אמר נתניהו בדברים שנשא היום בטקס האזכרה לבן גוריון ז"ל. הנשיא פרס: "אין ערבות שבעקבות הבחירות תבוא דמוקרטיה כאורח חיים"

ראש הממשלה נתניהו, היום באזכרה (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס היום לראשונה לתוצאות הסבב הראשון של הבחירות במצרים. בדבריו הביע תקווה "שכל ממשלה שתקום במצרים תכיר בחשיבות קיום חוזה השלום עם ישראל". הנשיא פרס ציין בנאומו כי דווקא בשל ההתפתחויות, על ישראל להציג את נכונותה למימוש הסכם השלום.

בדברים שנשא היום בטקס האזכרה הממלכתי לראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל, הדגיש נתניהו כי "יש חשיבות להכרה בהסכם השלום עם ישראל כערך בפני עצמו וגם כמסד ליציבות הביטחונית והכלכלית של האזור".

בהתייחסו למורשת בן גוריון ז"ל, אמר נתניהו כי "אין ספק שרגע המבחן העליון של בן-גוריון היה רגע ההכרעה על הקמת המדינה. מבפנים ומבחוץ, מתוך היישוב ומכל רחבי העולם, הופעלו על בן-גוריון לחצים אדירים לא לעשות את הצעד הזה".

"כולנו נמצאים כאן היום כי בן גוריון קיבל את ההחלטה הנכונה בזמן הנכון", הוסיף ראש הממשלה. "הוא שקל והתלבט זמן רב, אך בסופו של יום היה מוכן לקבל החלטות קשות למען עתיד העם. היום כולנו מסכימים שזאת הייתה החלטה שקולה, נכונה ואחראית. אני רוצה להאמין שתמיד נפעל בשיקול דעת, באומץ לב, ובנחישות, כדי לקבל את ההחלטות הנכונות שיבטיחו את עתידנו וביטחוננו".

"פרס: אין ערבות שהבחירות יביאו לדמוקרטיה"

נשיא המדינה שמעון פרס, שהשתתף גם הוא בטקס האזכרה, התייחס לתוצאות הבחירות במצרים ואמר כי "אין ערבות שבעקבות הבחירות שנערכו במדינה, תבוא דמוקרטיה כאורח חיים, וכי אפילו הליגה הערבית, בצעד חסר תקדים, הטילה סנקציות על מדינה ערבית הרוצחת אזרחיה".

פרס הוסיף כי "מנהיגי העולם הערבי כהרגלם משתמשים בשנאת ישראל כתירוץ למחדליהם, כאילו מה שקרה בתוניסיה, בסוריה, בלוב ובתימן, יש לו קשר כל שהוא לישראל". לדברי הנשיא: "דווקא בגלל זה, עלינו להציג בנחישות ובדחיפות את התמונה האמיתית. לתרגם לשפת המעשה את שאיפתנו לשלום ואת נכונותנו לשאת במחירו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת