"מכירת הצוללת לישראל - רק בתמורה להפשרת הכסף לפלסטינים"

העיתון הגרמני "די וולט" מדווח כי עסקת מכירת הצוללת "דולפין" מגרמניה התאפשרה רק לאחר שישראל הסכימה להפשיר את כספי המסים של הרשות הפלסטינית שהוקפאו. על פי הדיווח, מרגל השתמשה במכירת הצוללת כמנוף לחץ על נתניהו לשחרור הכספים. שעות בודדות לאחר אישור העברת הכסף בשמינייה - דווח בגרמניה על מכירת הצוללת

צוללת תמורת כסף לפלסטינים? הדולפין בחיפה

צוללת תמורת כסף לפלסטינים: גרמניה הסכימה למכור לישראל את הצוללת "דולפין" רק בתנאי שישראל תעביר לרשות הפלסטינית את כספי המיסים שהוקפאו -  כך מדווח היום העיתון הגרמני "די וולט".

עסקת מכירת הצוללת לצה"ל, שעל פי פרסומים זרים מסוגלת לשאת טילים בעלי ראש נפץ גרעיני, התעכבה מזה יותר משנה, שבמהלכה הקנצלרית אנגלה מרקל לחצה על נתניהו לחדש את תהליך השלום עם הפלסטינים, עד שביום רביעי האחרון אישר גורם גרמני בכיר כי ארצו תסכים למכור את הצוללת.

כמה שעות מוקדם יותר החליטו שרי השמינייה לקבל את הצעת ראש הממשלה נתניהו להפשיר את כספי המיסים הפלסטינים שהוקפאו בתגובה למהלכים המדיניים של הרשות ופנייתה לארגון אונסק"ו לקבלת מעמד של מדינה. מדובר בסכום של כ-200 מיליון דולר עבור החודשים אוקטובר ונובמבר. ההחלטה על הפשרת הכספים התקבלה למרות התנגדותו התקיפה של שר החוץ ליברמן למהלך.

על פי הפרסומים בגרמניה, ברלין תסבסד את מכירת הצוללת, שמחירה נאמד בחצי מיליארד דולרים, בסכום של 180 מיליון דולרים. הצוללת, השישית מדגם "דולפין" שנמכרה לצה"ל,  אמורה להגיע לישראל במהלך 2018, ותאפשר לצה"ל לקיים נוכחות רצופה של שתי צוללות בים בכל רגע נתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת