נתניהו ללבני: אבו מאזן רוצה מו"מ? שידבר איתי

"אם הפלסטינים רוצים לנהל משא ומתן, הדרך היחידה לעשות את זה היא מול הממשלה הנבחרת בישראל", כך אמר היום רה"מ בנימין נתניהו לראש האופוזיציה לבני, לאחר שזו נפגשה אתמול עם ראש הרשות הפלסטינית בירדן. בפגישה אמרה לו: "אל תתנו לכוחות האיסלאמיים הקיצונים לשטוף גם אתכם". נתניהו זימן את לבני לפגישה - וביטל

נתניהו ולבני. פגישה חצי פגישה (חדשות 2)

לאחר שנפגשה אתמול עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בעמאן שבירדן, עדכנה היום ראש האופוזיציה ציפי לבני את ראש הממשלה נתניהו בתוכן הפגישה - שעיקרה היה חידוש הליך המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. לבני אמרה בתום הפגישה, כי אבו מאזן נכון לדבר.

בשיחת הטלפון שנערכה בין לבני לנתניהו, אמר לה עם זאת ראש הממשלה כי "אם הפלסטינים רוצים לנהל משא ומתן, הדרך היחידה לעשות את זה היא מול הממשלה הנבחרת בישראל". נתניהו הזמין את לבני להיוועד עמו הערב בנושא - אך ביטל את הפגישה, כך דווח ברשת ב'.

לבני עצמה אמרה בשיחה כי "ביטחון ישראל ויכולתה להגן על עצמה חייבו את ממשלתך להיות כבר עכשיו במו"מ רציני בתמיכת העולם, במקום להביא את ישראל למצב בו היא מבודדת. לא אנהל מו"מ במקום הממשלה, כן אפעל להוצאת ישראל מהבידוד הבינלאומי ואפעל לחיזוק הלגיטימיות שלה לפעילות צבאית נגד הטרור ולחיזוק המחנה המתון במזרח התיכון - מחנה שהולך ומתפוגג בימי הממשלה הזו".

בפגישה אתמול השתתפו גם חברי מפלגתה של לבני, צחי הנגבי, רוני בר-און וחיים רמון. בפגישה היא אמרה לאבו מאזן כי "על הרשות הפלסטינית לחזור למשא ומתן עם ממשלת ישראל". לבני שבה והדגישה בפגישה שצעדים חד צדדיים לא יביאו לסוף הסכסוך באזור, לא יביאו להקמת מדינה פלסטינית - והיא מתנגדת אליהם.

"אל תתנו לכוחות האיסלאמיים הקיצונים לשטוף גם אתכם. המזרח התיכון משתנה והקיפאון משרת את הקיצונים שמנצלים את הסכסוך ברחובות העולם הערבי", הבהירה. לדבריה, "צריך לפעול עכשיו בשיתוף פעולה אל מול הכוחות האיסלמיים הקיצונים. ברור לכולם שמשא ומתן רציני להסדר, יקטין את הלהבות. אל תתנו לחמאס להשליט את האג'נדה שלו דרך הקמת ממשלה משותפת איתו. אין איתם שום סיכוי לשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת