ישראל תבהיר לארה"ב: הסנקציות על אירן אינן מספקות

תת שר האוצר האמריקני דיוויד כהן יגיע מחר לישראל, על מנת לדון בהגברת הסנקציות על אירן. בירושלים מתכוונים להבהיר לממשל בוושינגטון כי הצעדים שננקטו עד כה אינם מספקים - ורק החרפה נוספת שלהן תביא לתוצאות. אירן מצדה ממשיכה לאיים

נתניהו ואובמה. מתאמים (רויטרס)

נמשך התיאום בין ארצות הברית לישראל בנושא הגרעין האירני: תת שר האוצר האמריקני דיוויד כהן יגיע מחר לישראל לשיחות על סבב הסנקציות על אירן. כהן צפוי להיפגש עם גורמי ביטחון, עם בכירים במוסד ועם סגן שר החוץ דני איילון.

בישראל מתכוונים להעביר לכהן מסר לפיו הסנקציות שננקטו עד כה חשובות, אך אינן מספיקות. ישראל קוראת להחריף את הסנקציות ולהטיל אמברגו על תזקיקי הנפט ולהטיל חרם על הבנק המרכזי באירן, כך שלא יוכל לסחור בדולרים ובאירו - דבר שיפגע קשות בפעילותו ויגרום ללחץ אמיתי על אירן.

על הפרק: המשך הדיאלוג האסטרטגי

איילון צפוי להעלות בפגישה בהמשך השבוע את המשך הדיאלוג האסטרטגי בין ישראל לוושינגטון. כמו כן יעלה בשיחות גם את המימון שאירן מספקת לארגוני טרור.

ואולם באירן נמשכים האיומים על ישראל מפני תקיפה בשטחה. שר ההגנה של הרפובליקה האסלאמית, אהמד והידי, אם ישראל תצא לפעולה צבאית באירן, היא "תותקף ב-150 אלף טילים". בשבוע שעבר איים יועצו הצבאי של האייתולה חמנאי כי אם אירן תותקף, לא רק היא תגיב כי אם גם חיזבאללה וחמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת