משעל על איומי ישראל בעקבות הפיוס: "לא מפחדים"

ראש הממשלה נתניהו כינס הלילה את הקבינט המדיני-ביטחוני על מנת לדון בהשלכות פסגת הפיוס בקהיר. "ככל שאבו מאזן מתקרב לחמאס, כך הוא מתרחק מהשלום עם ישראל", אמרו בי-ם. "לא ניתן לצפות מישראל לשתף פעולה עם ארגון הטרור". אך ראש הלשכה המדינית של החמאס מדגיש הבוקר: "האיומים הללו מוכיחים כי אנחנו בדרך הנכונה"

התגובה הישראלית לפסגת משעל-אבו מאזן: ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הלילה את הקבינט המדיני-ביטחוני על מנת לדון בהשלכות פגישתם אמש של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וראש הלשכה המדינית של החמאס חאלד משעל בקהיר. בפגישת השרים לא התקבלו בשלב זה החלטות רשמיות, אך נתניהו עשוי להורות על שחרור כספי המיסים הפלסטיניים המוחזקים בישראל.

בירושלים מאוד לא אהבו לראות אתמול את החיבוקים ההדדיים בין בכירי חמאס ופת"ח. "ככל שאבו מאזן מתקרב לחמאס, כך הוא מתרחק מהשלום עם ישראל", נמסר מלשכת ראש הממשלה. בכירים בירושלים אמרו כי ישראל לא תכיר בממשלה פלסטינית שלא תקבל את תנאי הקוורטט, שכן "לא ניתן לצפות מישראל לשתף פעולה עם ארגון הטרור".

משעל: "עוד מוקדם לדבר על מועמד מחמאס לנשיאות"

ואולם בחמאס לא מתרשמים מהצהרות ישראל בדבר הפיוס. "איומי ממשלת ישראל בעקבות ההודעה על הסכם הפיוס בין פת"ח לחמאס אינם מפחידים אותנו, כי אם מוכיחים לנו שהפיוס היא הדרך הנכונה לעם הפלסטיני", מצוטט הבוקר משעל בכלי תקשורת פלסטיניים. "האיומים מוכיחים כי אנחנו בדרך הנכונה, דרך הפיוס".

"מדוע עלינו לפחד?", תהה משעל. "האויב הישראלי ממשיך במעשי העושק היומיומיים נגד כל הגורמים ברחוב הפלסטיני. ישראל נקטה בתוקפנות וממשיכה לנהוג כך נגד העם הפלסטיני". לדבריו, אש"ף צפוי להתכנס ב-22 בדצמבר על מנת לאשר את הסיכומים שהושגו בפגישה עם אבו מאזן. עם זאת, הדגיש משעל: "עדיין מוקדם לדבר על מועמד מטעם חמאס בבחירות לנשיאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת