הפתעה לנשיא: להקת נשים וייטנאמיות בעברית

נשיא וייטנאם הפתיע את נשיא המדינה שמעון פרס במהלך ארוחה ממלכתית שערך לכבודו, כשלפתע עלו לבמה להקת נשים מקומיות החלו לשיר בעברית צחה שירים קלאסיים של עפרה חזה ונעמי שמר. פרס התרגש מאוד, הודה בחום למארחו והעניק פרחים לזמרות הוייטנאמיות. בהמשך החליטה גם השרה אורית נוקד להפתיע, והצטרפה לשיר על הבמה

לנשיא המדינה שמעון פרס ולמשלחת הישראלית השוהה השבוע בביקור ממלכתי בוייטנאם, חיכתה היום הפתעה נעימה ביוחד. מארחו של פרס, הנשיא הוייטנאמי צ'ונג טאן סאנג, ערך עבור הנשיא הישראלי ארוחת ערב ממלכתית חגיגית בארמון הנשיאות, בהשתתפות כל צמרת השלטון ואנשי הכלכלה הבכירים במדינה.

בתום הארוחה החגיגית עלתה לבמה להקת נגנים, רקדניות וזמרות וייטנאמיות מסורתית, שפצחה בשרשרת שירים ישראלים בעברית צחה הכוללת בין היתר את שיריהן של נעמי שמר ועפרה חזה. המשלחת הישראלית זכתה לשמוע את השירים הקלאסיים "ירושלים של זהב", "לו יהי" ו"גורל אחד" של עפרה חזה. נשיא המדינה התרגש מאוד מהמחווה, הודה בחום למארחו על ההפתעה והעניק פרחים לזמרות הוייטנאמיות.

פרס: "מושיט לכם יד לצאת לדרך חדשה"

גם חברי המשלחת הישראלית לא חסכו בהפתעות לנשיא וייטנאם כששרת החקלאות אורית נוקד, זמרת חובבת בזמנה החופשי, החליטה לעלות לבמה ויחד עם חברות הלהקה שרה לנשיא הוייטנאמי את השיר "לו יהי" בגרסה ישראלית מקורית.

שני הנשיאים ישבו למרגלות הבמה, שרו ומחאו כפיים בקצב אחיד. בסיומו של הערב אמר הנשיא הוייטנאמי לנשיא פרס כי היה זה "ערב מיוחד במינו" וכי הוא ישמח לממש את הזמנתו של פרס להגיע לביקור גומלין בישראל וליהנות מהתרבות והמוזיקה הישראלית.

היום פתח הנשיא את הפורום הכלכלי המשותף לישראל ולוייטנאם במעמד סגן ראש הממשלה הוייטנאמי. במהלך האירוע קרא סגן ראש המממשלה לאנשי העסקים הישראלים לבוא ולהשקיע בוייטנאם והבטיח כי ממשלתו תיצור "אקלים נוח להשקעות".

בנאום שנשא פרס, אמר הנשיא כי "ישראל היא מדינת 'סטארט אפ'. אנו עניים במשאבי טבע, אין לנו מים ואין לנו אדמה אך יש לנו את ההון האנושי. אנו מובילים בעולם בהמצאות ובחידושים הטכנולוגים. באתי לכאן, מלווה במיטב החברות הישראליות כדי להושיט לכם יד ולצאת לדרך חדשה של שותפות וידידות אמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת