נתניהו: "הסנקציות על אירן אינן מספיקות"

ראש הממשלה אירח את עמיתו הרומני בירושלים, והעביר מסר לקהילה הבינלאומית שלפיו לא די בעיצומים שהטילו על הרפובליקה האיסלאמית כדי לבלום את תכנית הגרעין שלה. הוא אמר גם כי לישראל ולמצרים אינטרס משותף במאבק ב"מפירי השלום"

נתניהו ועמיתו הרומני בירושלים (עמוס בן-גרשום, לע"מ)

בזמן שהקהילה הבינלאומית מחריפה את העיצומים שהטילה על אירן, העביר בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר שלפיו - אין די בצעדים אלו נגד הרפובליקה האיסלאמית, שממשיכה במרוץ להתחמשות בנשק גרעיני, כדי למנוע ממנה להגיע לייעדה.

נתניהו, שאירח היום בירושלים את מקבילו הרומני, אמיל בוק, התייחס לנושא במסיבת עיתונאים משותפת שערכו השניים. "הערכת היעד לגבי תוכנית הגרעין של אירן, שהייתה שנויה במחלוקת, כבר אינה כזו", הבהיר ראש הממשלה.

הוא הדגיש כי "אירן פועלת במרץ להשיג נשק גרעיני - זהו איום על ישראל, על האזור ועל העולם כולו. הסנקציות הכלכליות שהוטלו על טהרן הן חשובות, אך אינן מספיקות. יש להמשיך ולהכריז על עיצומים אפקטיביים שייגעו בתעשיות הנפט ובבנק המרכזי של אירן - בזמן הקרוב".

"לישראל ולמצרים יש אינטרס לשמור על השלום"

עם זאת, אמר נתניהו באשר למהלכים שהציע: "אני לא יודע אם זה מה שיעזור, אבל אם לא ננסה ונראה שזה עוזר, לא נדע".

נוסף על כך, התייחס נתניהו באירוע גם לסערה בשכנה מדרום ואמר כי "לישראל ולמצרים יש אינטרס לשמור על השלום והיציבות במזרח התיכון. זה מבטיח נתיב שיט, יציבות כלכלית, שקט ועוד הרבה דברים – למצרים, לישראל ולמדינות נוספות".

על הקולות שנשמעים בקהיר בעד ביטול הסכם השלום עם ישראל אמר ראש הממשלה: "יש הרבה אינטרסים בשימור השלום וקידומו ויש הרבה גורמים שרוצים לחבל בו. שני הצדדים פעולים באופן אחראי ורציני נגד הטרור ונגד מפירי השלום. זהו אינטרס מתמשך של ישראל ושל כל ממשלה שתקום במצרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת