מזכ"ל האו"ם לנתניהו: העבר את כספי המסים לרשות הפלסטינית

בשיחת טלפון שנערכה הלילה בין מזכ"ל האו"ם באן קי מון לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו הדגיש המזכ"ל כי המשך הבנייה בהתנחלויות, ובכלל זה במזרח ירושלים, חותר תחת המאמץ לחדש את המו"מ הישיר בין ישראל לפלסטינים. באן דחק בנתניהו לחדש מיד את העברת הכספים לרשות הפלסטינית שהוקפאה לאחר קבלת הרשות לארגון אונסק"ו

מזכ"ל האו"ם באן קי מון שוחח בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודחק בו לחדש מיד את העברת הכספים לרשות הפלסטינית, שהוקפאה בתחילת החודש לאחר קבלת הרשות כחברה מן המניין בארגון אונסק"ו.

בשיחת טלפון שנערכה הלילה בין באן לנתניהו הדגיש מזכ"ל האו"ם כי המשך הבנייה בהתנחלויות, ובכלל זה במזרח ירושלים חותרת תחת המאמץ לחדש את המו"מ הישיר בין ישראל לפלסטינים, כך על פי דיווח של דובר האו"ם מרטין נסירסקי. עוד אמר באן לנתניהו כי המשך הבנייה מהווה הפרה של החוק הבינלאומי. הוא הדגיש את הצורך להפוך על פיה את מגמת ההסלמה במצב הנוכחי וליצור אווירה שתתרום להחייאת תהליך השלום.

למזכ"ל האו"ם היו גם כמה מילים טובות לראש הממשלה. באן שיבח את נתניהו בעקבות אישור העברת 5.5 מיליון דולרים לפיתוח ובניית מתקני או"ם ברצועת עזה. בתוך כך קרא באן לנתניהו לנקוט צעדים נוספים להסרת המצור מעל עזה.

בתחילת נובמבר התקבלה החלטה בפורום השמינייה לעכב העברת כספים לרשות הפלסטינית כתגובה לקבלתה לארגון אונסק"ו. באמצע החודש החליט הקבינט, בניגוד להערכות ולעמדת מערכת הביטחון, להמשיך להקפיא את העברת הכספים.

נתניהו הקפיא גם את התקציב לאונסק"ו

במקביל להקפאת העברת כספים לרשות הפלסטינית, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה בתחילת החודש להקפיא את השתתפות מדינת ישראל בתקציב של אונסק"ו, בעקבות החלטת הארגון לקבל לשורותיו את הרשות הפלסטינית.

נתניהו הורה להפנות את התקציב בסך של שני מיליון דולר בשנה, שהועבר באופן קבוע לידי ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, לטובת מיזמים של שיתוף פעולה למען אותן מטרות באזור. "צעדים שכאלה לא יקדמו את השלום אלא רק ירחיקו אותו", אמר ראש הממשלה בתגובה להחלטת אונסק"ו. "הדרך היחידה להגיע לשלום היא על ידי משא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק