ביקור היסטורי: פרס הגיע לוויטנאם

מאז הקמת המדינה, לא ביקר נשיא מדינת ישראל בוויטנאם. היום, הנשיא פרס עשה היסטוריה והגיע לביקור במדינה כשהוא בראש משלחת של 70 אנשי עסקים. פרס: " זו הזדמנות לחזק ולהעמיק את שיתופי הפעולה האסטרטגיים בין המדינות"

נשיא המדינה שמעון פרס פתח הבוקר ביקור ממלכתי היסטורי ראשון של נשיא מדינת ישראל בווייטנאם. פרס הגיע בראש משלחת של 70 אנשי עסקים, שר המדע והטכנולוגיה ישראל הרשקוביץ, ושרת החקלאות אורית נוקד. עם נחיתתו אמר הנשיא פרס כי זהו ביקור היסטורי ראשון של ראש מדינת ישראל בוייטנאם. "זו הזדמנות לחזק ולהעמיק את שיתופי הפעולה האסטרטגיים בין המדינות", אמר.

הנשיא הוסיף כי "וייטנאם פותחת היום דלת לישראל ויחד איתי מגיעים לכאן משלחת אנשי עסקים ישראלים כדי להפוך את שיתוף הפעולה בין המדינות למציאות בשטח". במהלך הטיסה, עודכן הנשיא על פטירתו של חתן פרס ישראל ומייסד טבע אלי הורוביץ, עימו היה בקשר שנים רבות.

"הורוביץ היה בשבילי ידיד אישי, התחיל כקיבוצניק פשוט והגיע למרומי הפסגה הכלכלית", אמר פרס. "הוא היה אדם בלתי רגיל שתרם להצלת חייהם של מליוני אנשים באמצעות התרופות של טבע והקים את הגדול במפעלי ישראל, הכל במחשבה תחילה, הכל בחזון ביוזמה וביצירתיות". פרס סיכם ואמר כי הורוביץ יחסר לו באופן אישי ויחסר למדינת ישראל כולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת