נתניהו מינה את דוד מידן למתאם בנושא השבויים והנעדרים

מידן, ששירת שנים רבות במוסד, שימש כנציגו האישי של ראש הממשלה במשא-ומתן לשחרורו של גלעד שליט. הוא יחליף את אלוף (מיל') אילן בירן, שביקש לפרוש מתפקידו לאחר עשר שנים. נתניהו לבירן: "בטוחני שתמשיך ותתרום עוד לאורך שנים בסוגיות מרכזיות לביטחונה של מדינת ישראל ולאיתנותה"

מתאם השבויים והנעדרים. מידן עם שליט (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה היום את דוד מידן למתווך בנושא השבויים והנעדרים. מידן יחליף את אלוף (מיל') אילן בירן, אשר ביקש לפרוש מתפקידו לאחר שכיהן בו עשר שנים. מידן, ששירת שנים רבות במוסד, שימש כנציגו האישי של ראש הממשלה במשא-ומתן לשחרורו של גלעד שליט.

 נתניהו בירך את בירן על תרומתו הרבה למאמץ להשיב את שבויי צה"ל ונעדריו לביתם. "בפעילותך הפגנת כהרגלך בהירות מחשבה, ניתוח חד ויושר מקצועי, לצד ראיה רחבה, אנושיות והבנה עמוקה לצרכי האדם, המשפחות והעם", אמר נתניהו. "בטוחני שתמשיך ותתרום עוד לאורך שנים בסוגיות מרכזיות לביטחונה של מדינת ישראל ולאיתנותה, הן בתפקידך הנוכחי והן בעתיד".

בירן הודה לרה"מ על התמיכה לאורך השנים וציין כי ישמח לעמוד לרשות מחליפו מידן ולסייע לו ככל שיידרש.

באפריל 2011 מונה מידן למחליפו של חגי הדס כנציגו במשא-ומתן לשחרורו של גלעד שליט. לאחר כחצי שנה בתפקיד, הושג ההסכם לעסקה בין ישראל לחמאס, שנחתם ב-6 באוקטובר 2011. לאחר אישור העסקה על ידי ממשלת ישראל יצא מידן למצרים לתאום הסידורים הטכניים של ביצוע העסקה. מידן גם היה הנציג הישראלי הראשון שקיבל את גלעד שליט במעבר הגבול בכרם שלום.