שר ההגנה האמריקני: "תקיפה באירן תשפיע על הכלכלה"

שר ההגנה האמריקני לאון פנטה מזהיר כי תקיפה באירן עשויה לפגוע בכלכלה העולמית ומזהיר מהשלכות לא צפויות של תקיפה שכזאת. "המדיניות של ארה"ב היא לפגוע באירן באמצעות סנקציות ולחץ דיפלומטי". פנטה אמר את הדברים בכנס ביטחוני בו הוא אמון לדון עם השר ברק בנושא האירני

מזכיר ההגנה האמריקני ליאון פנטה אומר כי הוא חושש מתוצאות לא צפויות של תקיפה צבאית באירן, והוא מזהיר כי לתקיפה באירן יהיו השלכות על הכלכלה העולמית: "לתקיפה שכזאת הולכות להיות השלכות לא רק על הכלכלה האמריקנית אלא על כלכלת העולם כולו", אמר המזכיר.

פנטה אמר כי לדעת ממשלת ארצות הברית הדרך היעילה ביותר להתמודד עם חתירת אירן לנשק אטומי, כפי שפורסם החודש בדוח סבא"א, היא להשתמש בלחץ דיפלומטי. "ברור שיש לחשוב כל הזמן על ההשלכות הלא צפויות של תקיפה באירן", אמר פנטה.

המזכיר הוסיף כי לפי בדיקות שערך הממשל האמריקני, תקיפה שכזאת אכן תעכב את תוכנית הגרעין האירנית אך רק לתקופה של שנה או שנתיים, ויהיו לה השלכות על כוחות ארה"ב באזור (המוצבים כיום בעירק ואפגינסטן, שכנותיה של אירן).

פנטה צפוי להשתתף בסוף השבוע בכנס בטחוני בעיר האליפקס שבקנדה, שם הוא יקיים שיחות עם שר הביטחון אהוד ברק. "עלינו להבהיר את הנקודות האלו לפני שנדון בהם שוב", אמר המזכיר בהתייחסו לפגישה הצפויה עם השר ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת