"שגריר ישראל בצרפת זומן לשיחת בירור"

משרד החוץ הצרפתי זימן היום את שגריר ישראל בצרפת לבירור עקב ההודעה כי קונסול צרפת בעזה ובתו נפגעו בתקיפת חיל האוויר ברצועה ביום ראשון. "הזכרנו לשגריר ישראל כמה אנו מוקיעים את תוצאות התקיפה", אמר דובר המשרד לסוכנות הידיעות AFP

משרד החוץ הצרפתי זימן היום את שגריר ישראל בצרפת, יוסי גל, עקב הפרסומים אתמול לפיהם דיפלומט צרפתי בעזה ומשפחתו נפגעו מתקיפת חיל האוויר ברצועה ביום ראשון.

סוכנות הידיעות AFP דיווחה כי דובר משרד החוץ בצרפת ברנרד ואלרו אמר בהצהרה: "הזכרנו לשגריר ישראל כמה אנו מוקיעים את תוצאות התקיפה, כפי שהתבטאו אצל ראש הצוות הקונסולרי שלנו בעזה וחברי משפחתו".

ואלרו הוסיף כי, "צרפת הדגישה בפני השגריר את חשיבות ההימנעות מפגיעה באזרחים ובנציגות הצרפתית בעזה".

הקונסול הצרפתי בעזה, מאג'די שאקורה, אמר ל-AFP כי הוא ובתו בת ה-13 נפגעו מרסיסי זכוכית לאחר שחלונות ביתם התנפצו בתקיפת חיל האוויר הישראלי בצפון העיר עזה ביום ראשון. אשתו לקתה בחרדה.

בתקיפה נהרג איש חמאס

על פי הודעת משרד החוץ הצרפתי, אנשי הסגל הדיפלומטי הצרפתי נפגעו בזמן שהיו במגוריהם ברצועת עזה, מרחק של 200 מטרים מהמקום שבו פגע הטיל הישראלי. "צרפת מגנה את תוצאות המתקפה הישראלית", מסר ביום ראשון האחרון ואלרו מבלי להרחיב על חומרת הפציעות. "אנו תומכים בביטחון של ישראל, אבל צרפת עומדת על כך שיש לעשות הכל כדי למנוע פגיעה באזרחים".

במהלך תקיפת חיל האוויר בליל יום ראשון נהרג שוטר חמאס אחד וארבעה אנשי ארגוני טרור שהתכוונו לשגר רקטה לכיוונה של ישראל, כך נמסר ברצועה. האירוע מחריף עוד יותר את היחסים המתוחים בין ירושלים ופריז. נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אמנם כתב לראש הממשלה נתניהו מכתב התנצלות על שכינה אותו "שקרן", והסביר שהידידות בין המדינות תמשיך למרות חילוקי דעות בנושאי המזרח התיכון, אולם אין ספק שהפגיעה בדיפלומט צרפתי אינה מוסיפה חום ליחסים שתי המדינות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת