"צה"ל פגע בקונסול הצרפתי ובני משפחתו בעזה"

משרד החוץ הצרפתי מדווח כי דיפלומט המשרת בעזה, וכן אשתו ובתו נפצעו כתוצאה מפעילות צה"ל ברצועה ביום ראשון בלילה, כשחיל האוויר פגע בחוליית טרור שהתכוננה לשגר רקטה לישראל. "צרפת מגנה את תוצאות המתקפה הישראלית", מסר דובר משרד החוץ הצרפתי, וצינן עוד יותר את היחסים המתוחים בין ירושלים לפריז

מבוכה דיפלומטית קשה לישראל: נציג הממשל הצרפתי ברצועת עזה, אשתו ובתו בת ה-13, נפצעו במהלך מתקפה של חיל האוויר הישראלי בליל יום א' - כך מסר בצהריים דובר משרד החוץ הצרפתי, ברנרד וולרו.

על פי הודעת משרד החוץ הצרפתי, אנשי הסגל הדיפלומטי הצרפתי נפגעו בזמן שהיו במגוריהם ברצועת עזה, מרחק של 200 מטרים מהמקום שבו פגע הטיל הישראלי. "צרפת מגנה את תוצאות המתקפה הישראלית", מסר וולרו מבלי להרחיב על חומרת הפציעות. "אנו תומכים בביטחון של ישראל, אבל צרפת עומדת על כך שיש לעשות הכל כדי למנוע פגיעה באזרחים".

במהלך תקיפת חיל האוויר בליל יום ראשון נהרג שוטר חמאס אחד וארבעה אנשי ארגוני טרור שהתכוונו לשגר רקטה לכיוונה של ישראל, כך נמסר ברצועה.

האירוע מחריף עוד יותר את היחסים המתוחים בין ירושלים ופריז. נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אמנם כתב לראש הממשלה נתניהו מכתב התנצלות על שכינה אותו "שקרן", והסביר שהידידות בין המדינות תמשיך למרות חילוקי דעות בנושאי המזרח התיכון, אולם אין ספק שהפגיעה בדיפלומט צרפתי אינה מוסיפה חום ליחסים שתי המדינות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת