ניקולא סרקוזי התנצל בפני רה"מ נתניהו: "ידידותי נתונה לך ללא קשר להשקפותינו"

נשיא צרפת מנסה לרכך את נתניהו. שבוע לאחר התקרית המביכה בה צוטטו סרקוזי ואובמה כשהם מכנים את נתניהו "שקרן", שלחו השניים אגרות תנחומים לראש הממשלה והעבירו מסרים מרגיעים

בעוד נתניהו עדיין שרוי באבל על מות אביה של אשתו, קיבל היום ראש הממשלה חיזוקים משני מנהיגים שרק בשבוע שעבר כינו אותו "שקרן".

ניקולא סרקוזי וברק אובמה העבירו לנתניהו מכתבי תנחומים, ובהם מסרים אישיים וידידותיים. "ידידותי נתונה לך", כתב סרקוזי באגרת התנחומים, "השקפותינו השונות לא ישפיעו על ידידותינו", הוסיף הנשיא הצרפתי. נתניהו מקבל את המסרים הללו בתקופה שבה הוא צריך אותם במיוחד, לאור הפעולות האחרונות של הממשלה והחוקים שעוברים בכנסת.

דברים אלו מגיעים לאחר שאתר אינטרנט צרפתי חשף בשבוע שעבר כי נשיא צרפת ניקולה סרקוזי כינה את ראש ממשלת ישראל "שקרן", זאת במהלך שיחה סגורה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה במהלך ועידת ה-G20, ב-3 בנובמבר בעיר קאן.

"אני לא יכול לראות אותו יותר", אמר הנשיא סרקוזי לעמיתו מארה"ב, ואובמה השיב לנשיא צרפת: "לך נמאס ממנו? אבל אני צריך להתמודד איתו מידי יום".

הביטויים הלא דיפלומטיים האלה הגיעו לאוזני העיתונאים בטעות, לאחר שמכשירי תרגום שיועדו להשמיע את השיחות הרשמיות בין אובמה לסרקוזי שידרו גם את הדברים שנאמרו בחדר באופן פרטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת