רה"מ: "העולם חייב לעצור את מירוץ החימוש האירני"

נתניהו ניצל את ישיבת הממשלה כדי לשלוח מסר לקהילה הבינ"ל כדי שתפעל נגד תכנית הגרעין האירנית בעקבות דוח סבא"א. "כל ממשלה אחראית בעולם, צריכה להסיק את המסקנות המתבקשות מהדוח", אמר

המירוץ של אירן בדרך להשגת גרעין ממשיך להעסיק את הממשלה. בישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר בירושלים, ניצל ראש הממשלה בנימין נתניהו את הבמה כדי לפנות לקהילה הבינלאומית וקרא לפעול נגד משטרו של אחמדינג'אד.

 

"הממשלה תקבל היום סקירה על הדוח של הסוכנות הבינלאומית לנמארגיה אטומית", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "מדובר במסמך מקיף שמאשש את הטענות של מדינות מובילות בעולם וגם של ישראל, שאירן מפתחת בשיטתיות נשק גרעיני".

"כל ממשלה אחראית בעולם, צריכה להסיק את המסקנות המתבקשות מהדוח", הוסיף ראש הממשלה. "הקהילה הבינלאומית חייבת לעצור מבעוד מועד את המירוץ של אירן להתחמש בנשק גרעיני, מירוץ שמסכן את השלום כולו". 

לחץ אמריקני להטלת סנקציות 

למרות שהדוח החמור על תכניתה הגרעינית של אירן כבר פורסם, נראה שמדינות המערב, ובראשן סין ורוסיה, מתנגדות להטלת סנקציות נגד האירנים. בניסיון להדק את החבל סביב צווארה של הרפובליקה האיסלאמית נועד נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, עם מקבילו הרוסי - דימיטרי מדבדב, שהביע התנגדות נחרצת להטלת סנקציות נגד משטרו של אחמדינג'אד.

 

ברוסיה וגם בסין ממשיכים להתנגד להטלת סנקציות נוספות נגד אירן. אובמה ומדבדב נועדו אתמול בכינוס הפורום הכלכלי APEC. הנשיא הרוסי הודה כי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים, ועמיתו האמריקני הבטיח שהמאמצים הדיפלומטים בנושא יימשכו.

 

בטהרן, בינתיים, ממשיכים להתריס במערב - ואתמול הצהיר חבר בכיר בפרלמנט האירני כי ארצו מחויבת ליישום האמנה לפירוק העולם מנשק גרעיני. סוכנות הידיעות האירנית "פארס" דיווחה כי אותו בכיר טען שלפי חוקי האיסלאם, הרפובליקה האיסלאמית צריכה לעשות כמיטב יכולתה כדי להביא לפירוק העולם מנשק גרעיני.

 

עוד נכתב האשימו בדיווח דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית "הוכתב על ידי ארצות הברית", וכן כי "אפילו במערב יודעים שישראל וארצות הברית דחפו את סבא"א לפרסום הדוח, כדי לחרחר רוחות מלחמה נגד אירן".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת