חייל אירני מבקש לעלות לישראל

דווקא בימים אלו, בהם האיום האירני מהדהד מכל עבר, מעסיק את הכנסת עניין נוסף המצריך את מעורבותה באירן. חייל בצבאה של הרפוליקה האסלאמית פנה אל הכנסת בבקשה לעזור לו לעלות ארצה. לדבריו שורשיו יהודיים והוא מבקש "הצילו אותי - אני רוצה לחיות בישראל"

חייל בצבא אירן לישראל: עזרו לי (AP)

בעוד הדיבורים על תקיפה של ישראל באירן תופסים כותרות, סוגיה נוספת בקשר האירני ישראלי מעסיקה בימים אלו את הכנסת. חייל צעיר המשרת בצבא האירני פנה לאחרונה לישראל בבקשה להעלות אותו ואת בני משפחתו ארצה. לדברי הצעיר, סבו וסבתו יהודיים והוא מבקש מהגורמים במדינה לסייע לו לעשות עלייה, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

החייל סיפר כי הוא משרת בצבא אירני. הוריו התאסלמו מפחד השלטון אך שורשיו יהודיים. הסיבה לגיוסו היא ככל הנראה בשל התאסלמות הוריו משום שיהודים אינם משרתים בצבא האירני ונאלצים לשלם כופר תמורת השחרור.

פנייתו של החייל הגיעה במייל בו תיאר את קורות חייו וביקש הנחיות כיצד לעזוב את המדינה ולהגיע לישראל וכן התעניין לגבי החיים בארץ. החלום שלו, כך כתב בפנייה, להגיע וללמוד בישראל.

פנייתו יוצאת הדופן של החייל האירני הועברה לח"כ דני דנון (ליכוד) המכהן כיו"ר ועדת הקליטה והתפוצות. ועדה זו ונציגי המוסד קיימו לאחרונה דיון בדלתיים סגורות בנוגע ליהודי אירן. בימים אלו הועברה בקשה לקצין הכנסת כדי שיבחן את הסוגיה ויבדוק את הנהלים המיוחדים לטיפול בבקשות כאלו. במקביל נבדק הנושא מול הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון שיכולים להעניק לפיתרון למקרה הייחודי.

ח"כ דנון, סיפר לידיעות אחרונות כי החייל "למעשה מבקש שנציל אותו". לדבריו, "המציאות החדשה במזרח התיכון מחייבת את מדינת ישראל לעזור לכל יהודי באשר הוא, וכרגע אנחנו מתייחסים אליו כאל יהודי. אנחנו מחוייבים לפעול ברגישות ובזהירות כדי לסייע , בפרט לאתם יהודים הפונים אלינו ממדינות אויב."

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק