ארה"ב: "לא מחפשים עימות צבאי עם אירן"

שומרים על עמימות: ארה"ב אינה מתכוונת להתייחס לדיווחים על הכנות ישראליות לפעולה צבאית באירן. "עלינו להמשיך ולהגביר את הלחץ הבינלאומי ולבלום את תכנית הגרעין האירנית", השיבה הערב ויקטוריה נולנד, דוברת מחלקת המדינה, לשאלות הכתבים בנושא. "אני לא מתכוונת להגיב על הדיווחים בנושא הכוונות הישראליות לתקוף"

בדרך להתנגשות? אובמה ואחמדינג'אד (חדשות 2)

אחרי הדיווחים לפיהם ישראל נערכת לתקוף את מתקני הגרעין באירן, ואחרי ששר החוץ האירני איים ישירות על ארה"ב, מגיעה תגובה של מחלקת המדינה האמריקנית - ששומרת על ערפל.

"אני לא מתכוונת להגיב על הדיווחים בנושא הכוונות הישראליות לתקוף באירן", אמרה דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד בתשובה לשאלות כלי התקשורת. "אנחנו מתכוונים להתמיד בכוונתנו לנסות ולהגביר את הלחץ הבינלאומי על אירן - כך שהיא תתאים לדרישות שהציבה לה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית".

האמירה של מחלקת המדינה מצטרפת לדבריו של הנשיא אובמה מוקדם יותר היום בוועידת ה-G 20, שאמר כי "יש צורך בהפעלת לחץ על אירן כדי שזו תעמוד בהתחייבויותיה כלפי הקהילה הבינלאומית וכדי לבלום את תכנית הגרעין שלה".

מוקדם יותר היום העביר שר החוץ של אירן, עלי אכבר סאלחי, מסר מאיים לישראל לבל יתאמתו הדיווחים על תכנית לכאורה לתקוף את הרפובליקה האיסלאמית - ושלח איתותי אזהרה גם לעבר ארצות הברית. "כדאי שיחשבו פעמיים לפני שיחליטו להיכנס למסלול התנגשות עם אירן", אמר סאלחי.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק