שר החוץ הטורקי לח"כ חנין זועבי: את גיבורה

אחמט דאבוטולו לא מחמיץ הזדמנות לתקוף את ישראל. היום הוא אירח בכנס באיסטנבול את חברי הכנסת זועבי וזחאלקה, ואמר: "המקרה היחיד בו אזרחים שלנו נרצחו על ידי כוח של צבא סדיר היה על המרמרה". בהמשך דבריו לחץ את ידיהם של חברי הכנסת מישראל, אותם כינה גיבורים על "עמידתם מול המדיניות הישראלית"

גיבורה? חנין זועבי על המרמרה, ארכיון (חדשות 2)

כשנה וחצי לאחר אירועי משט המרמרה, ועל רקע המשט הנוסף שיצא אתמול מטורקיה במטרה לשבור את המצור על עזה, אירח היום שר החוץ הטורקי אחמט דאבוטולו את חברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה, בכנס באיסטנבול.

דאבוטולו עלה לבמת הכנס וכינה את חברי הכנסת מישראל "גיבורים". "עמידתכם האיתנה מול המדיניות הישראלית, וכמובן השתתפותה של זועבי במשט - ראויה לציון", הוסיף דאבוטולו שאף לחץ את ידי השניים.

שר החוץ הטורקי הוסיף כי "יחסי ישראל-טורקיה לא יחזרו למסלולם. לא נחזור מדרישתנו להתנצלות ישראלית על הריגת אזרחינו על המרמרה. מאז שהוקמה טורקיה לא נרצחו אזרחים על ידי כוחות של צבא סדיר ממדינה אחרת, חוץ מאשר במקרה הזה".

בתגובה למחווה של דאבוטולו, אמר ח"כ זחאלקה כי ההידרדרות האחרונה ביחסי ישראל-טורקיה הינה אירוע חיובי. "האפשרות הכי רעה היא לקיים נורמליזציה עם ישראל. מי שרוצה להשיג שלום ושוויון צריך להנחית סנקציות על ישראל - על מנת שזו תשנה את מדיניותה", דברי ח"כ זחאלקה.

ח"כ אנסטסיה מיכאלי הגיבה לידיעה על ביקורם של חברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה בטורקיה, שם קיבלו מחמאות משר החוץ הטורקי על "עמדתם האיתנה מול המדיניות הישראלית והשתתפותה במשט של חנין זועבי", וקראה פעם נוספת להדיח אותם מהכנסת ולהגיש נגדם כתב אישום.

"זה גיס חמישי. הם אויבי המדינה שפועלים מתוכה. זחאלקה קרא אתמול לטורקים להטיל סנקציות על ישראל. משטר דמוקרטי לא אמור לקבל אליו כאלה הרוצים לחסל אותו מבפנים, ולכן אני קוראת להדיח את חברי הכנסת זחאלקה וזועבי ולהעמיד אותם לדין על פעילות לא חתרנית נגד מדינת ישראל. שילכו להיות חברים בפלמנט העזתי, שם מקומם".

כמו כן, ח"כ מיכאלי מתכוונת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להגיש כתב אישום נגד זועבי, זחאלקה וטיבי ולהקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את פעילותם של חברי הכנסת שפועלים כנגד המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק