נתניהו הקפיא את העברת התקציב מישראל לאונסק"ו

לאחר ארה"ב וקנדה - הגיע תורה של ישראל: ראש הממשלה נתניהו הודיע כי ישראל לא תעביר לאונסק"ו תקציב בסך 2 מיליון דולרים, זאת בעקבות ההחלטה לקבל את הרשות הפלסטינית כחברה בארגון. "צעדים שכאלה לא יקדמו את השלום, אלא רק ירחיקו אותו", הגיב נתניהו. התקציב בסך 2 מיליון דולר יועבר במקום זאת לקידום מיזמים באזור

נתניהו. מקפיא תקציבים

ישראל ממשיכה לנקוט בצעדים בעקבות החלטת אונסק"ו: ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה היום להקפיא את השתתפות מדינת ישראל בתקציב של אונסק"ו, בעקבות החלטת הארגון לקבל לשורותיו את הרשות הפלסטינית.

נתניהו הורה להפנות את התקציב בסך של שני מיליון דולר בשנה, שהועבר באופן קבוע לידי ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם, לטובת מיזמים של שיתוף פעולה למען אותן מטרות באזור.

"צעדים שכאלה לא יקדמו את השלום אלא רק ירחיקו אותו", אמר ראש הממשלה בתגובה להחלטת אונסק"ו. "הדרך היחידה להגיע לשלום היא על ידי משא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים".

קנדה וארה"ב קיצצו את המימון

אתמול הודיעה קנדה כי היא מצטרפת לארצות הברית ומקצצת במימון לארגון אונסק"ו השייך לאו"ם. הממשל הקנדי הבהיר שמדובר בסנקציה נגד הארגון, בעקבות קבלת הרשות הפלסטינית, ובכך למעשה ניפץ את תקוות הארגון, שחשב כי המדינה תשלים את המימון שקיצצה ארצות הברית.

שר החוץ הקנדי ג'ון ביירד אמר אמש כי ההחלטה לצרף את הרשות הפלסטינית לארגון אינה משרתת את האינטרס של קידום השלום במזרח התיכון. לכן, קנדה מקפיאה כל תרומה עתידית לארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם. מדי שנה, תורמת קנדה כ-10 מיליון דולר לארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק