ארה"ב: מאוכזבים מהחלטת ישראל לבנות בי-ם

גינוי רחב בעולם להחלטת הממשלה לבנות 2,000 יחידות בירושלים, גוש עציון ומעלה אדומים, זאת כתגובה לקבלת הפלסטינים לאונסק"ו. ארה"ב הודיעה כי היא "מאוכזבת עמוקות מההחלטה" - אך ביקורת נשמעת גם מגרמניה, צרפת ובריטניה. נתניהו שב ומגן על ההחלטה

ביקורת חריפה בעולם על החלטת הממשלה להאיץ את בנייתן של 2,000 יחידות דיור בירושלים: דיפלומט אמריקני אומר היום כי "ארצות הברית מאוכזבת עמוקות מהחלטת ראש הממשלה", ומתאר את המהלך כ"צעד שרק פוגע בתהליך השלום".

נתניהו מצדו שב והגן היום על ההחלטה להאיץ את בניית יחידות הדיור בירושלים, גוש עציון ומעלה אדומים - וזאת בתגובה על אישור הבקשה הפלסטינית להצטרף לארגון אונסק"ו.

ואולם, האמריקנים לא היחידים שהשמיעו היום ביקורת על ההחלטה הישראלית. "מדובר בפרובוקציה וצעד חסר תועלת", אמר שר ההגנה הבריטי וויליאם הייג שצפוי להיפגש בימים הקרובים עם שר הביטחון אהוד ברק. "מדובר בתכנית המנוגדת לחוק הבינלאומי".

ביקורת נוספת של גרמניה

ממשיכים לבנות, היום בירושלים (רויטרס)
גם בצרפת גינו את ההחלטה הישראלית. "בניית ההתנחלויות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים אינה חוקית, עומדת בסתירה לחוק הבינלאומי ומהווה איום על רעיון שתי המדינות", אמר דובר משרד החוץ הצרפתי ברנארד וואלרו.

בגרמניה, שכבר אישרה כי קיים משבר אמון בין הקאנצלרית מרקל לראש הממשלה נתניהו על רקע ההחלטה לחדש את הבנייה בשכונת גילה, גם כן מתחו ביקורת על הודעת ישראל. "זהו מהלך בלתי מוצדק ופוגע ברעיון שתי המדינות".

בשעות הערב הודיע גם דובר משרד החוץ הירדני מוחמד אל-כאייד כי הממלכה ההאשמית מגנה בגנה בחריפות את ההחלטה הישראלית לחדש את הבנייה. "זוהי הסלמה ישראלית המהווה מכה למאמצים הבינלאומיים להשגת השלום", אמר אל-כאייד בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הירדנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת