גורם טורקי: פרס יוכל לגשר בין ישראל לטורקיה

נשיא המדינה שמעון פרס שלח איגרת לראש ממשלת טורקיה ארדואן, בו הוא מביע את צערו על מות אמו תנזיל בסוף השבוע. בעקבות האיגרת, מעריכים גורמים טורקים כי ישנה אפשרות שהנשיא פרס ישתתף בהליך גישור ויביא לפשרה בין שתי המדינות לאחר תקרית המרמרה

צעד ראשון בדרך להתחממות היחסים עם אנקרה? נשיא המדינה שמעון פרס שיגר לראש ממשלת טורקיה  רג'פ טייפ ארדואן איגרת, בה הוא הביע את צערו על מותה של אמו בסוף השבוע.

בעקבות כך, גורם בכיר בלשכתו של ארדואן סיפור כי מדובר בהתפתחות חיובית בקשרים בין שתי המדינות, וכי השיח ביניהן נמצא כעת בטון אחר לחלוטין. עם זאת, עדיין מוקדם להסיק מסקנות בנוגע לחידוש הקשרים בין שתי המדינות, שהורעו בעקבות סירובה של ישראל להתנצל על חלקה בהרג תשעת הפעילים הטורקים על ספינת המרמרה בחודש מאי בשנה שעברה.

כעת, לאחר האיגרת ששלח הנשיא פרס, הוא מוזכר כאישיות הישראליות שתוכל אולי לפתור את משבר ההתנצלות ולהכשיר את הדרך ולגשר בין שתי המדינות.

אמו של ארדואן לא שרדה ניתוח בכיס המרה

ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, שרוי באבל כבד - בעקבות מותה של אמו, טנזיל ארדואן. האם, בת 83, מתה הבוקר בבית חולים באיסטנבול שבו אושפזה בשבוע האחרון - אחרי שעברה שם ניתוחים בשלפוחית השתן ובכיס המרה.

אתר החדשות הטורקי "טודייז זמאן" דיווח כי אמו של ארדואן הובאה לבית החולים אחרי שסבלה מחום גבוה. אחרי שנערכו בגופה בדיקות, היא הוכנה לחדר הניתוחים - שם הסירו הרופאים מגופה את כיס המרה. לפי הדיווח, מאז היוודע דבר מותה של טנזיל ארדואן ביקשו טורקים רבים להעביר את תנחומיהם לראש ממשלתם. באתר האינטרנט של "מפלגת הצדק והפיתוח", שבראשה עומד ארדואן, נמסר כי "התנועה וחבריה משתתפים באבלו הכבד של ראש הממשלה ארדואן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת