עבדאללה לנתניהו: "איני מחבב אותך, אל תנסה אותנו"

אתר חדשות ירדני מדווח כי המלך שיגר לאחרונה מכתב חריף ביותר לראש הממשלה, אחרי שהאחרון ניסה לברר מדוע מתחמק עבדאללה מלהיוועד עמו. התשובה שקיבל, לפי הדיווח, הייתה צורמת למדי: "אני קורא לך להיפטר מההתנשאות ומהתחושה המנותקת שלך, כאילו שאתה יכול להמשיך ולעשות ככל העולה על רוחך"

עבדאללה ונתניהו. שכנות לא כל כך טובה (רויטרס)

בתקופה האחרונה החריף מלך ירדן עבדאללה את התבטאויותיו נגד הממשלה בישראל, אבל הערב נראה שנשבר שיא חדש במתיחות בין ירושלים לבין השכנה ממזרח. אתר החדשות הירדני "אחבאר בלדנא" דיווח הערב כי נתניהו קיבל לאחרונה מכתב זועם ממלך ירדן שבו הוא תקף אותו בחריפות ולא הסתיר את דעתו עליו. לפי האתר, כתב עבדאללה לנתניהו: "בדיוק כמו אבי המנוח, גם אני איני מחבב אותך. הפגישות המעטות שקיימנו מאז הוכתרתי למלך היו מלוות בתחושה של חנק ושל בזבוז זמן לריק". 

לפי "אחבאר בלדנא", שיגר המלך עבדאללה את המכתב הבוטה לנתניהו לפני כחודש, אחרי שראש ממשלת ישראל שיגר אליו מכתב חשאי שבו ניסה לקבל ממנו הסבר על סירובו להיענות לבקשותיו ולהיוועד עמו בעמאן. בין היתר, כלל המכתב גם מסרים מאיימים מצד המלך לראש הממשלה: "איך ייתכן שנוכל להיפגש ולשוחח, כשבמקביל אתה ממשיך לדבוק בהתבטאויות השחצניות והיהירות שאתה משמיע, שמנוגדות לשכל הישר?".

עבדאללה המשיך ותקף את נתניהו: "האם נראה לך הגיוני שאני עצמי אארח אותך בירדן, בזמן שבפגישות אחרות שאתה עורך ברחבי העולם תמשיך להסית נגדנו ולנסות לשכנע את הקהילה הבינלאומית להטיל עלינו עיצומים?". הוא "קינח" גם באיום מפורש, שלפיו: "נכון שירדן היא מדינה קטנה וענייה, אך עם זאת - היא אינה חלשה. אם תעמיד אותנו במבחן תקבל הוכחה לכוח שלנו. אני קורא לך, מר נתניהו, להיפטר מההתנשאות ומהתחושה המנותקת שלך, כאילו שאתה יכול להמשיך ולעשות ככל העולה על רוחך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת