טורקיה מוותרת על התיירים הישראלים

טורקיה עושה עוד צעד לקראת ניתוק יחסים עם ישראל - מחזירה את נספח התיירות מת"א לאנקרה וסוגרת את לשכת התיירות. משמעות ההחלטה: הקפאת תקציבים של מיליון דולרים וחצי שהוקצו עד כה להבאת התיירים הישראלים לטורקיה. באנקרה אמרו היום כי אין טעם להמשיך להשקיע את הכספים לאור החרם הישראלי

המשבר מחריף: אחרי שהתיירים הישראלים ויתרו על החופשות באנטליה בעקבות ההתבטאויות החמורות שהשמיע רג'פ טאיפ ארדואן ומסכת הששפלות בנמל התעופה באיסטנבול, נוקטת אנקרה צעד נוסף לקראת ניתוק היחסים בין שתי המדינות - הפעם בדמות החזרת נספח התיירות בתל אביב למולדתו והקפאת התקציבים ללשכת התיירות הטורקית בתל אביב.

על פי גורם טורקי, הסיבה לצעד היא "החרם הישראלי" המתמשך מאז אירועי המרמרה. לדבריו, בהיעדר תיירות ישראלית בטורקיה, אין טעם במאמצים ובהשקעת כספים.

עד לפני המשבר הייתה לשכת התיירות ספינת הדגל שהביאה יותר מחצי מיליון ישראלים בשנה לטורקיה. הלשכה נהנתה מתקציבים של כמיליון דולרים וחצי לשנה, כשהמטרה הברורה הייתה לקדם את טורקיה כיעד לתייר הישראלי.

כעת, כאמור, אין לכך עוד סיבה. דגל טורקיה ימשיך אומנם להתנוסס בימים הקרובים מעל הלשכה ברחוב בן יהודה בתל אביב, אבל לקיום שלה אין יותר משמעות. ההידרדרות ביחסים נמשכת, והמשמעות היא הרבה מעבר לתיירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת