ארדואן: "הגרעין הישראלי - איום על המזרח התיכון"

ראש ממשלת טורקיה שוב תוקף את ישראל ומסלים את ההתבטאויות כלפיה. בכינס שנערך בדרום אפריקה כינה ארדואן את ישראל "מדינה שמנהיגה טרור" ואמר כי היא מסכנת את שכנותיה בגלל האטום שברשותה. בהמשך אמר כי "טורקיה הייתה בת ברית חשובה של ישראל, אך ישראל איבדה אותה בגלל ההתנהלות שלה"

שוב תוקף את ישראל. ארדואן (AP)

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טייפ ארדואן לא מפספס הזדמנות להחריף את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל, ואומר היום כי "ישראל מהווה איום על האזור בגלל פצצות הגרעין שברשותה ויש לנהוג כלפיה בהתאם". את הדברים אמר ארדואן בכנס שנערך היום בדרום אפריקה, בו נאם על מדיניות החוץ של טורקיה.

בהמשך דבריו ארדואן כינה את ישראל "מדינה כובשת שמנהיגה טרור" באזור, וביסס את טענותיו על ההתנהלות הצבאית של ישראל במהלך מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. "ישראל הטילה פצצות זרחן", אמר ארדואן והדגיש כי שימוש בנשק המוני נחשב לפשע, והוסיף כי ישראל גם הפציצה מבנה של האו"ם.

כפי שכבר אמר לא פעם, ארדואן קרא לנהוג כלפי ישראל באותו אופן שבו מדינות העולם מתייחסות לאירן. "כולם תוקפים את אירן על כך שהיא מפתחת כור גרעיני, ומתעלמים מישראל", אמר ארדואן ושאל: "איזה מן צדק זה?".

ראש הממשלה הטורקי לא חסך מישראל ביקורת גם בעניין ההתנהלות שלה מול טורקיה, והספיד את היחסים בין המדינות. "טורקיה הייתה בת הברית החשובה ביותר של ישראל, אבל ישראל איבדה את החברות הזו בגלל הגישה שלה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת