סגן שגריר ישראל בארה"ב הדליף מידע - והודח

במשך שנתיים חקר השב"כ הדלפה של "מידע ביטחוני רגיש" שיצא משגרירות ישראל בוושינגטון, זאת במסגרת מדיניות נוקשה וקשוחה שהנהיג שר החוץ ליברמן. בתום החקירה, הודה סגן שגריר ישראל בארה"ב דן ארבל בהעברת המידע לכתב מדיני ישראלי, והודח מתפקידו. מנכ"ל משרד החוץ עידכן את כל נציגויות ישראל בארץ ובעולם

סערה דיפלומטית: מס' 2 בשגרירות ישראל בוושינגטון, דן ארבל, הודח מתפקידו בעקבות הדלפת מידע לעיתונאי לפני כשנתיים. ארבל שוהה כרגע בארה"ב, ועדיין לא ברור אם ישוב באופן מיידי לארץ או שיימצא לו סידור זמני למספר חודשים עד לסיום ענייניו בארצות הברית.

את ההדלפה חקר השב"כ במשך שנתיים, במסגרת מדיניות נוקשה וקשוחה שהנהיג שר החוץ אביגדור ליברמן. ארבל, דיפלומט ותיק ומוערך מאד שעובד בשירות החוץ מזה 25 שנה, הודה שהעביר את המידע הרגיש לאחד הכתבים המדיניים בעיתונות המודפסת. במברק ששיגר אמש מנכ"ל משרד החוץ לעובדי המשרד הסביר כי ארבל יועבר מתפקידו בשל התקרית אותה מגדירים במשרד החוץ כ"חמורה".

ברק כתב במכתב שנשלח לכל נציגויות ישראל בעולם כי ברצונו לעדכן את העובדים על "אירוע חמור בנוגע למגעים בלתי מאושרים עם עיתונאים, שבעקבותיו נאלצתי לנקוט צעד מקצועי כלפי עובד בכיר, ותיק ומוערך ולהעבירו מתפקידו".

ברק כתב עוד, כי מדובר באירוע "של מסירת מידע מסווג ורגיש, שהגיע לידיעת העובד במסגרת תפקידו, לעיתונאי ישראלי. המגע עם העיתונאי היה לא ברשות ולא בסמכות ובניגוד להנחיות המשרד". מנכ"ל משרד החוץ כתב לדיפלומטים כי במסגרת החקירה הודה העובד כי הדליף את המידע. "לאור הרגישות המדינית וחומרת העניין, הגעתי למסקנה שאין כל אפשרות שהעובד ימשיך בתפקידו, ולכן החלטתי על סיום תפקידו לאלתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת