אבו מאזן יצא למסע שכנועים באמריקה הלטינית

יו"ר הרשות ממשיך בניסיונות לגייס רוב שיתמוך בתכנית ההכרה החד-צדדית במועצת הביטחון של האו"ם. אחרי ביקור קצר באירופה הוא יפעל לשכנע מנהיגי מדינות שונות להתייצב לימין הרשות הפלסטינית

אבו מאזן. מסע דילוגים (AP)

למרות הקריאות החוזרות ונשנות מצד ממשלת ישראל לשוב אל שולחן המשא ומתן, ממשיך יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לקדם ביתר שאת את המהלך החד-צדדי לקבלת הכרה באו"ם. היום הוא המריא למסע דילוגים באמריקה הלטינית, בניסיון להגביר את תמיכת מדינות האזור בקבלת העצמאות הפלסטינית.

התחנה הראשונה במסעו של אבו מאזן הייתה שטרסבורג, שם הודיעה מועצת אירופה על שידרוג מעמד רמת הייצוג הפלסטיני. אבו מאזן יקיים שם פגישות עד יום חמישי, אז יטוס לרפובליקה הדומיניקנית ויבקר בפרלמנט של המדינה.

בשבת יגיע אבו מאזן לאל סלבדור, ולמחרת אותו יום יעשה דרכו לבוגוטה, שם יוועד עם נשיא קולומביה, חואן מנואל סנטוס. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי קולומביה, שידועה בקשריה ההדוקים עם וושינגטון וחברה במועצת הביטחון, מתנגדת לפי שעה לתכניתו של אבו מאזן ונציגיה אמורים להימנע בהצבעה עליה.

שלא כמו רוב מדינות אמריקה הלטינית, קולומביה כבר הכירה במדינה פלסטינית עצמאית בטענה כי רק ככזו היא תוכל לנהל משא-ומתן מדיני כדי להביא לפתרון הסכסוך עם ישראל.

בינתיים, חברות מועצת הביטחון שהביעו נכונות להצביע בעד התכנית הפלסטינית הן ברזיל, סין, הודו, לבנון, רוסיה ודרום אפריקה. אלו שטרם הכריעו בסוגיה הן בריטניה, צרפת, גרמניה, בוסניה, גאבון, ניגריה ופורטוגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת