ניסיון לחדש הסיוע האמריקני לרשות הפלסטינית

מחלקת המדינה האמריקנית פנתה לבכירים בקונגרס במטרה לחדש את הזרמת הכספים לרשות הפלסטינים העומדים על סכום של כ -200 מיליון דולרים. בתגובה למהלך החד צדדי של אבו מאזן באו"ם לפני כשבועיים הקפיא הקונגרס את הזרמת כספי הסיוע. בממשל האמריקני חוששים כי הדבר עלול להוביל לפגיעה בביטחון באזור

הממשל האמריקני מקיים מגעים עם בכירים בקונגרס האמריקני במטרה לחדש את הסיוע לרשות הפלסטינית, שהוקפא בעקבות הפנייה הפלסטינית לאו"ם להכרה בעצמאות. היקף הסיוע לפלסטינים עומד על כ-200 מיליון דולרים.

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית ויקטוריה נולנד הצהירה הלילה: "עוד יש לנו כסף בצינור, אך הדאגה שאם לא נגיע להסדר עם הקונגרס תהיה לכך השפעה בשטח". החשש האמריקני הוא כי עיכוב כספי התמיכה ימנע מהפלסטינים לממן את מנגנוני הביטחון הפועלים בשיתוף עם ישראל לשמירה על השקט והביטחון באזור.

בעקבות הפנייה של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לעצרת הכללית של האו"ם, לפני כשבועיים, בבקשה להכיר ברשות כמדינה פלסטינית עצמאית, החליט הקונגרס האמריקני להקפיא סכום של 200 מיליון דולרים שהיו אמורים להימסר לרשות כסיוע.

הקונגרס החליט לבלום את הזרמת הכספים לפלסטינים חרף ניסיונות ממשל אובמה להעביר בכל זאת את הסיוע לרשות, מה שממחיש את הזעם הרב בארצות הברית על המהלך שנקט אבו מאזן למרות ועל אף ההתנגדות האמריקנית העזה אליו. מאז 2008 מעביר הממשל לפלסטינים סיוע בגובה 600 מיליון שקלים, סכום שרק לאחרונה דרש הרוב הרפובליקני בקונגרס לבלום את הזרמתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת