עיתונאי יהודי-טורקי בכיר: "על ישראל להתנצל"

"אין לאיש זכות להרוג, המשט הוא פעולה של היגיון בריא", כך אומר עורך העיתון היהודי הטורקי הנפוץ "שלום". איבו מולינס הוסיף כי יהודי טורקיה מושפעים מאוד מהמשבר עם ישראל - ומעוניינים בשיפור היחסים

פעילים טורקים על ה"מרמרה" (חדשות 2)

יהודי טורקיה פונים נגד ישראל? איבו מולינס, העורך האחראי בעיתון היהודי הטורקי הנפוץ "שלום", אומר כי הוא מוצא שדרישתה של טורקיה להתנצלות מישראל על אירועי המשט - צודקת.

מולינס אמר בריאיון לסוכנות הידיעות הטורקית "סיהאן" כי דמם של אזרחים נשפך וכי הדרישה להתנצלות נכונה. הוא ביקר בחומרה את פעולת חיילי צה"ל על ה"מרמרה" ואמר שאחד הצבאות הטובים בעולם היה צריך להימנע מהרג אזרחים בלתי חמושים.

"אין לאיש זכות להרוג", אמר וכינה את המשט "פעולה של היגיון בריא". עם זאת, הודה מולינס בריאיון כי סחורות רבות נכנסות לרצועת עזה וכי ברצועה יש גם מלונות חמישה כוכבים ומרכזי קניות.

מולינס הוסיף כי חמאס "אינו חף מפשע" ואמר כי פוליטיקאים קיצונים בישראל עושים שימוש בפעולות הבלתי מוצדקות של חמאס, כדי לענות את תושבי עזה.

לדבריו, "אם תבקשו מיהודי טורקי למנות שלושה דברים שהוא או היא לא רוצים לאבד בחיים, התשובה תהיה בריאות, כסף ויחסי טורקיה-ישראל". המשבר, לדבריו, משפיע על חיי היהודים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת