ארה"ב: מברכים על קבלת הצעת הקוורטט

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית הביעה סיפוק מהחלטת ממשלת ישראל לקבל את מתווה הקוורטט לחזרה אל שולחן המגעים המדיניים עם הפלסטינים. ברמיזה אל הפלסטינים, קראה "לחדש המשא-ומתן מבלי להציב תנאים מוקדמים"

האמריקנים מברכים, הפלסטינים זועמים (AP)

אחרי שורת הגינויים מצד הקהילה הבינלאומית שגררה בניית 1,100 יחידות הדיור החדשות בשכונת גילה שבדרום ירושלים, זוכה ישראל לתמיכה אמריקנית - בזכות הודעת הממשלה על אימוץ תכנית הקוורטט לחידוש המשא-ומתן בין ישראל לפלסטינים.

דוברת מחלקת המדינה בוושינגטון, ויקטוריה נולנד, מסרה בהצהרה בנושא: "אנו מברכים על הכרזת ממשלת ישראל מהיום, על כך שהיא מביעה נכונות לחדש את המשא-ומתן עם הפלסטינים לפי מתווה הקוורטט". היא הוסיפה כי "גם הפלסטינים הביעו תמיכה בתכנית".

בהתאם לעמדה האמריקנית שמתנגדת לניסיון הפלסטיני לזכות באופן חד-צדדי בהכרה באו"ם, שבו במחלקת המדינה והדגישו כי "ארצות הברית קוראת לשני הצדדים לשוב אל שולחן המגעים מבלי להציב תנאים מוקדמים, להתיישר לפי לוחות הזמנים שנקבעו בקוורטט ולעשות כל שניתן כדי ללבן את חילוקי הדעות ביניהם ולהגשים את חזון שתי המדינות - עניין שהוא כשלעצמו אינטרס של כל אחד מהם".

בריאיון שהעניק היום לטלוויזיה הרוסית, אמר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי הוא דוחה את הביקורת על המהלך שנקט. "איני חושב שמדובר בצעד חד-צדדי. לא ניתן להשוות אותו להתנחלויות - שהן מעשה חד צדדי", אמר אבו מאזן. "מדינת ישראל קמה, ואחרי 64 שנים אנחנו רוצים שגם מדינת פלסטין תקום. אבל ישראל וארצות הברית טוענות כי פנייתנו היא חד צדדית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת