אשתו של פולארד: "זה שבר לו את הלב"

ג'ונתן פולארד ורעייתו אסתר מגיבים היום לדברי סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שהתבטא נגד שחרורו המוקדם למרות שהנשיא אובמה שקל זאת בחיוב. "בכינו והתפללנו ויצאנו מזה עם תקווה", אומרת הגברת פולארדלחדשות 2, "אנחנו מקווים שזה יגרום לנשיא אובמה לקחת את האחריות ולעשות את הדבר הנכון"

המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד, הכלוא כבר יותר מ-25 שנים בארצות הברית, הגיב באכזבה ובתדהמה על על דבריו של סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, לפיהם הנשיא אובמה רצה לשחרר אותו וביידן התנגד בתוקף. "אם זה היה תלוי בי, הוא היה נשאר בכלא עד סוף ימיו", אמר ביידן לקבוצת רבנים, כך פורסם ב"ניו יורק טיימס".

היום מגיעה אשתו של ג'ונתן, אסתר פולארד, לבקר אותו בבית הכלא, ומספרת לחדשות 2 כיצד הגיב פולארד לידיעה. "זה שבר לו את הלב", אומרת פולארד, "אנחנו בכינו והתפללנו ויצאנו מזה עם תקווה. אנחנו מאוד מקווים שלאור הדבר המכוער והלא מובן הזה, מה שאמר ביידן, שזה יגרום לנשיא אובמה לקחת את האחריות ולעשות את הדבר הנכון עכשיו, בלי שום דיחוי בכלל".

דברי סגן הנשיא ביידן תוארו ב"ניו יורק טיימס" כניסיון מגושם להגן על הנשיא אובמה בנושא הזה, ולהראות שהוא, הנשיא, דווקא מוכן לשקול את השחרור. דבריו הבוטים של ביידן, שג'ונתן ישוחרר "על גופתו המתה", מוזרים עוד יותר נוכח דברים שאמר ביידן בעצמו לפני ארבע שנים בלבד.

"יש היגיון לדעתי, לכך שיש לנהוג בפולארד במידת הרחמים", אמר אז ביידן. ואסתר פולארד מצידה אומרת: "הוא לא נתן שום הסבר, הוא פתאום אמר דבר כזה בלי שום נימוק, בלי הסבר, בלי סיבה אחת. למה אנשים צריכים להאמין שיש בזה משהו רציני?".

מאמץ להפוך את "תקרית ביידן" לאמצעי לחץ

ניכר שפולארד מאוד משתדלת לא לתקוף בחריפות את הממשל האמריקני. זה חלק מהמאמץ להפוך את "תקרית ביידן" לאמצעי לחץ על נשיא ארצות הברית אובמה, שהחל את שנת הבחירות שלו ומנסה להוכיח את קירבתו ליהודים ולישראל. אובמה, אגב, טרם הגיב לבקשה הפומבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לשחרר את פולארד.

"הוא הקובע", אומרת אסתר פולארד, "(מקווה) שזה יגרום לאובמה לבוא ולהגיד את דבריו ולענות סוף סוף לכל הפניות והבקשות הרשמיות שהופנו אליו כבר מזמן". אסתר מספרת על מצבו הקשה של ג'ונתן ועל מצבו הבריאותי. היא מספרת עד כמה קשה התקופה שהוא עובר בחגים ואיך הוא מבקש רק דבר אחד - לחזור הביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת